Muşlu boksörlerden örnek davranış

Türkiye ve Balkan şampiyonlukları dereceleri alan Muşlu boksörler bir yandan Kur’an-ı kerim dersi alıyor bir yandan da antrenmanlarını yaparak müsabakalara hazırlanıyorlar.

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü bünyesinde 140 aktif sporcu ile faaliyetlerine devam eden boksörler, bir yandan Kur’an-ı kerim kursu eğitimi alıyor bir yandan da antrenmanlarını yapıyorlar.
Çeşitli kategorilerde Avrupa ve Türkiye Şampiyonlukları olan ve alt yapıda yetişen sporcular, önce Kur’an-ı kerim ve ahlak derslerini alıyor daha sonra ise müsabakalara hazırlanmak için antrenmanlarını sıkı bir şekilde hazırlanıyorlar.
Boks salonunda yaş gruplarına göre elifba ve Kur’an-ı kerim eğitimlerinin verildiğini belirten Muş Boks İl Temsilcisi Bedri Korkmaz, özellikle ahlak anlamında çocukların gelişimlerine katkıda bulunduklarını söyledi.

“AHLAKLI VE ERDEMLİ SPORCULARIN YETİŞMESİNİ İSTİYORUZ”
İyi bir sporcunun her şeyden önce anne-babasına ve çevresine karşı ahlaklı ve erdemli biri olması gerektiğini ifade eden Korkmaz, “Farklı branş ve yaşlarda 140 tane sporcumuz var. Burada spordan önce ahlak ve anne babaya nasıl davranılması gerektiğini öğretiyoruz. Spor ve dini bilgileri öğreterek sporcu yetiştiriyoruz. Bu anlamda geçlerimiz Kur’an ve ahlak derslerini alıyorlar. Başarılı olup milli takıma giden ve Türkiye birincisi olan sporcularımız var. Gençlerimiz dışarıda boş vakit geçireceklerine onları spora teşvik ederek, hem spor hem ahlak dersleri veriyoruz. Bu çalışmalarından dolayı hocamıza teşekkür ediyorum. Hocamız kendi bilgisini kullanarak öğrencilere Kur’an, Ahlak bilgisi ve spor eğitimi veriyor” dedi.

“EN BÜYÜK DEĞERLERİMİZDEN BİRİ GENÇLERİMİZDİR”
Sporcuların ahlaklı, ailesine, topluma ve ülkesine hayırlı birer birey olarak yetiştirmeye gayret ettiklerini kaydeden Boks Antrenörü Eyüp Sezgin ise “22 yıldır boksun içerisindeyim. 19 yıldır aktif olarak antrenörlük yapmışım. Allah’ıma binlerce şükürler olsun milli takımda antrenörlük görevi de bizlere nasip oldu. Milli takıma sporcuda yetiştirmek bizlere nasip oldu. Benim her zaman savunduğum bir şey vardır. En büyük değerlerimizden bir tanesi gençlerimiz. Bu gençlerimize elimden geldiğince emek vermeye çalışıyorum. Gençlerin ahlaklı olabilmesi için de elimden gelen bütün mücadeleyi veriyorum. Yıllar içerisinde birçok şampiyonlar yetiştirdik, birçok Türkiye ikincileri, üçüncüleri yetiştirdik. Camiamızda saygı duyulan bir insan olduğumuza inanıyorum. Gençlerimiz boksa geldiği zaman, boksun o mücadele ruhuyla inanılmaz bir karakter sahibi oluyorlar. Kendilerini frenleme, halk içerisinde sakin olma, kendilerini daha iyi ifade edebilmeyi başarıyorlar” ifadelerini kullandı.

“SPORCULARIMIZIN KİŞİSEL GELİMİNİ ÖNEMSİYORUZ”
Şuanda Balkan Şampiyonu ve Türkiye derecesine sahip sporcularının olduğunu ancak her şeyden önce kişisel gelişimleri için gayret ettiklerinin alını çizen Sezgin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gençlerimizin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Kur’an-ı Kerim dersi ile dini eğitimlerde veriyoruz. Boks antrenmanlarımızın yanı sıra, gençlerimize dini bilgileri paylaşıyoruz. Gençlerimize; Kuran-ı Kerim okuma, namaz sure ve duaları ile anlamlarını öğrenme, inanç, ibadet, ahlak ve Hz. Peygamberin hayatı konularında temel dini bilgiler verdik.”

“KUR’AN-I KERİM DERSİNİN YANI SIRA BOKS ANTRENMANI YAPIYORUM”
İki defa Türkiye birincisi olan ve şuanda aktif bir şekilde antrenmanlarına devam eden sporculardan Sertaç Berk de “Ben 7 yıldır buraya geliyorum. 2 kere Türkiye 3. Olmuşluğum var. Hedefim şampiyon olmak. Mahallede boş boş oturacağımıza arkadaşlarla beraber burada hem Kur’an-ı Kerim dersi alıyorum. Kur’an-ı Kerim dersinin yanı sıra boks antrenmanı yapıyorum. Antrenmandan geriye kalan vakitlerimi ise kuran dersi alarak geçiriyorum. Burada yaptığım faaliyetler ise; şınav çekiyorum, barfiks çekiyorum, torbaya vuruyorum, halat çalışıyorum, maça hazırlanıyorum. Hocamız burada boks eğitiminden sonra din eğitimi veriyor bizlere, kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

“HEDEFİM ÜLKEMİ TEMSİL ETMEK”
Boks antrenmanından önce Kur’an Kursu eğitimi aldığını ve hedefinin Türkiye’yi temsil etmek olduğunu vurgulan sporculardan Mikail Uslu ise “Biz burada ilk önce Kur’an-ı Kerim dersi öğreniyoruz. Sonrada boks antrenmanına başlıyoruz. Benim hedefim şampiyon olmak, inşallah olurum. Mahallede geçirdiğimiz boş zamanlarımızı değerlendirmek adına buraya gelerek boks ve Kur’an-ı Kerim dersleri alıyoruz” şeklinde konuştu.

Muş Manşet Gazetesi

BAL Ligi Temsilcisi Menderes Spor oldu
Okullar arası futsal turnuvası sona erdi
Muş Spor Ağrı Spor’a mağlup oldu
Muş Spor lig hazırlıklarına başladı