Özel yetenek sınav başvuruları başladı

Muş Spor Lisesi´ne girmek isteyen adaylar için Özel Yetenek Sınav Başvuruları başladı.  Muş Spor Lisesi tarafından, 2015-2016 eğitim öğretim yılında kendi okullarında eğitim almak isteyen öğrenciler için yapılacak olan Özel Yetenek Sınavı ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, 9. sınıf ile Muş Spor Lisesi´nde eğitimlerine devam etmek isteyen öğrenciler için yapılacak olan Özel Yetenek Sınavı´na 15 Haziran tarihi itibariyle başvuruların başladığı belirtildi.

24 Haziran itibariyle sona erecek başvuruların ardından 29-30 Haziran tarihlerinde sınavların yapılacağı belirtilirken, tüm ortaokullarla birlikte imam hatip ortaokullarından mezun olan öğrencilerin ön kayıt yapabilecekleri de belirtildi. Başvurusu kabul edilmeyecek adaylarla ilgili açıklamada ise 8. sınıftan herhangi bir nedenle eğitimlerine ara verenlerin, herhangi bir orta öğretim kurumu veya lise eğitiminden ayrılanların başvuruda bulunamayacakları belirtildi. Başvuru için gerekli belgeler Muş Spor Lisesi yönetimi tarafından yapılan açıklamada, başvuru için gerekli belgelerle ilgili olarak: 1. Ortaokuldan 2014- 2015 öğretim yılında mezun olduğuna dair belge (Bitirdiği ortaokul müdürlüğünden alınacak resmi belge ya da yazı.

Ortaokuldan sonra ara verenler ile 9. Sınıfa kayıtlı olanlar başvuramazlar) 2. Ortaöğretime Yerleştirme puanı sonuç belgesi (Bitirdiği ortaokuldan onaylı olacak). Bu belge 24 Haziran 2015 tarihine kadar idaremize verilecektir. 3. 2 Adet Vesikalık Fotoğraf 4. Nüfus Cüzdanı Örneği ya da Fotokopisi. 5.Sağlık Raporu (beden eğitimi ve spor yapmasına engel hali bulunmadığını belirten tek tabipten alınmış sağlık raporu) 6.Sporcu özgeçmişine ait belge. (Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğünden onaylı) açıklamasında bulunuldu. Muş Spor Lisesi sınavlarına girecek öğrencilerin, başvurularını velileriyle birlikte yapabileceği belirtilen açıklamada ise: Evrakların eksiksiz tamamlanarak başvuru yapılması gerekmektedir. Başvurular Muş Spor Lisesi Müdürlüğüne velisi ile birlikte yapılacaktır.

Posta ile yapılan başvurularda postadaki gecikmeler ve kaybolmalar nedeniyle zamanında ulaşmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Adaylar Özel Yetenek Sınavı,başvuru ve kayıtlarla ilgili her türlü bilgiye 0436 216 2040 numaralı telefondan veya http://mussporlisesi.meb.k12.tr web adresinden ulaşabileceklerdir denildi.

Muş Ovası Gazetesi

Yeşil Varto Spor’da 9 transfer
Muş Sporu’un Şampiyonluğuna kimse gölge düşüremez
BAL Ligi’nde ilimizi Varto temsil edecek
Muş Spor 3’üncü Lig’e yükseldi