Tekvando kursu devam ediyor

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan tekvando kursu devam ediyor.

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan tekvando kursu yoğun katılım ile devam ederken öğrenciler kursta yeni teknikler öğreniyor. Çok sayıda öğrencinin katılın sağladığı kursta, öğrencilere tekvandoyla ilgili öğrenmeleri gereken kural ve teknikler A´dan Z´ye öğretilmeye çalışılıyor. Devam eden kursa ilişkin açıklamalarda bulunan Gençlik Merkezi Müdürü Murat Karataş, Spor Kulübü kapsamında başlattıkları tekvando eğitimlerinin devam ettiğini, tekvando eğitimi kursunun, Gençlik Merkezi spor salonunda verildiğini aktararak, beklentilerinin büyük olduğunu, önümüzdeki yıllarda tekvando branşında milli takıma sporcu göndermeyi hedeflediklerini söyledi.

Uzakdoğu sporlarının önemli olduğuna değinen Karataş, “Spor Kulübümüz kapsamında başlattığımız tekvando eğitimlerimiz devam ediyor. Tekvando eğitimi kursu, merkezimizin spor salonunda veriliyor. Bizim beklentimiz büyük, önümüzdeki yıllarda tekvando branşında milli takıma sporcu göndermeyi hedefliyoruz. Hepimizin bildiği gibi Uzakdoğu sporu önemlidir. Niye önemli, biz de o kültürden gelmeyiz. Türk insanının doğduğu ana vatanının Uzakdoğu, Orta Asya ülkesi olması nedeniyle bu spora çok yatkın insanlarımız. Karate olsun, tekvando olsun, judo olsun ve diğer branşlarda da daha fazla yer vererek çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Şu anda karate, judo ve tekvando çalışmalarımız çok iyi, milli takıma kadar yükselen sporcularımız var. Bu konuda emeği geçen antrenörümüze çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Tekvando kursuna gelen öğrenciler de, burada bu eğitimi almaktan büyük bir keyif aldıklarını belirterek, eğitimlerinin eğlenceli geçtiğini ve kurs sayesinde tekvandonun kuralları ile tekniklerini iyi bir şekilde öğrendiklerini söylediler.

Muş Ovası Gazetesi

BAL Ligi Temsilcisi Menderes Spor oldu
Okullar arası futsal turnuvası sona erdi
Muş Spor Ağrı Spor’a mağlup oldu
Muş Spor lig hazırlıklarına başladı