Yamaç paraşütü gösterisi yoğun ilgi gördü

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde faaliyetlerini sürdüren 4 kulübün sporcuları Muş’ta ilk kez yamaç paraşütü yaparak gökyüzünü renklendirdi

Muş Belediyesi tarafından kayak merkezinde bu yıl ikincisi yapılan ‘Kar Festivali’ öncesi düzenlenen yamaç paraşütü gösterisi ilgiyle izlendi. Malatya, Elazığ, Adıyaman ve Kahramanmaraş’tan gelen 15 yamaç paraşütçünün gökyüzündeki gösteri kent merkezinden de izlendi.

Festivale katılımlarındaki amaçlarının Doğu Anadolu Bölgesi’nde bu tür sporların daha çok yaygınlaşmasını sağlamak olduğunu belirten Elazığ Sportif Havacılık Kulübü Basın Sözcüsü Derya Avcı, Kayak merkezinde iki gündür yamaç paraşüt gösteri yapıyoruz. Bu etkinlik Muş’ta ilk kez düzenleniyor. Amacımız gençleri tetiklemek, gençlerin bu spor dalı ile ilgilenmesini sağlamak diye konuştu.

Malatya Havacılık Spor Kulübü Başkanı Faruk Aydan, gazetecilere yaptığı açıklamada, en büyük amaçlarının Doğu Anadolu Bölgesi’nde bu tür sporların daha çok yaygınlaşmasını sağlamak olduğunu belirtti.

Kentte gösteri yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Aydan, Doğu denilince insanların aklına terörün gelmesini önlemek, bölge illerinin turizmini geliştirmek, bu tür sporun buralarda daha güzel yapılabildiğini ispat edebilmek için buraya geldik. Gerçekten burası bir doğa harikası. Batıda yaşayan insanlarımızın bölgeye gelmesini sağlamak için bir çok aktivitenin de buralarda yapılabildiğini ispatlamamız gerekiyor. diye konuştu.

Muş Kayak Merkezi Tesis İşletmecisi Seyfetullah Olcay da, Muş’ta kayağın yanında yamaç paraşütü sporunun yapılmasını sağlamak ve gençleri bu spora yöneltmek adına yamaç paraşütü gösterilerine sponsor olduklarını söyledi.

 

Muş Manşet Gazetesi

BAL Ligi Temsilcisi Menderes Spor oldu
Okullar arası futsal turnuvası sona erdi
Muş Spor Ağrı Spor’a mağlup oldu
Muş Spor lig hazırlıklarına başladı