1071 Malazgirt Spor’da değişimin etkisi

Muşun Malazgirt ilçesinde 1971 yılında kurulan 1071 Malazgirt Sporda yeni yönetimle beraber değişim rüzgârları esiyorGeçtiğimiz ay yapılan olağan genel kurul toplantısında 1071 Malazgirt Spor yeni yönetimini belirleyerek çalışmalarına başladı. Bu yıl da Süper Amatör Ligde mücadele edecek Malazgirt Spor, yeni başkanı ve ekibiyle bir anda tüm dikkatleri üzerine çekti. Malazgirt Derneği toplantı salonunda konuşan yeni kulüp başkanı İbrahim Türeli, Tarihi bir kulübü teslim almanın onur ve gururunu yaşıyorum. Öncelikle bana güvenip bu görevi layık gören halkımıza ve kongrede bana oy veren üyelerimize teşekkür ederim. Kulübü teslim alırken, boş bir kasayı da kabullendik. Geçen sezon da futbol şube sorumlusu olarak görev yapıyordum. Geçmiş yıllarda ben ve diğer yönetici arkadaşlarım deplasmana giderken çoluk çocuğumuzun rızkından keserek araba parasını ödüyorduk. Futbolcularımıza yemek bile veremiyorduk. Ama bu şartlarda bile en kötü sezonumuzda ligi 2. olarak bitiriyorduk. Halkımız, haklı olarak bir değişim bekliyordu. Ben ve diğer yönetici arkadaşlarım çok ağır bir yükün altına girdiğimizi kabullenerek bu işe başladık. Bu iş çok ağır, çünkü artık halkımız bizden başarı bekliyor. Allahın izniyle biz de tamamen şampiyonluğa kilitlenmiş durumdayız dedi.

Öncelikli hedeflerinin kendi ayakları üzerinde durmak olduğunu dile getiren Türeli, Bunun için SODESe bir proje başvurusu yaptık ve geçmesi için de destek bekliyoruz. Eşofmanımı Kendim Dikeceğim adlı projemiz ile bir fason dikim atölyesi kurup, çeşitli kulüplere spor malzemesi dikmeyi ve kulübü finanse etmeyi istiyoruz. Bunu yapabilecek ekip ve kararlılığımız mevcuttur. Projemiz geçerse hem kulübümüz bir rönesans yaşayacak hem de 40- 50 aile bu atölyeden geçimini sağlayacaktır. Sonra sosyal medyaya da açıldık. Bu sayede insanlar kulübümüzün varlığından haberdar olmaya başladı. Bu sayede kulübümüze bağış yapmak isteyen, ama şehir dışında yaşayan insanlarla da iletişime geçebildik. Şimdiden yardım teklifleri gelmeye başladı. Son projemiz ise 1071 Malazgirt Spor Storedir. Sanal mağazacılık ve bir mağazada corner tarzı forma ve hediyelik satışlarına başlayacağız ifadelerini kullandı.

Öncelikli hedeflerinin Bölgesel Amatör Ligine yükselmek olduğunu ifade eden Türeli, Ardından da 3. Lig. Neden olmasın ki? Sonuçta Malazgirt ismini taşıyoruz ve çok yetenekli gençlerimiz var. Bu amaca giden yolda ilk işimiz profesyonel düşünmek oldu. Profesyonel olmayan ama profesyonel düşünen bir ekip ile yola çıktık. Bu yolda Muşun en büyük teknik adamı Behçet Akçil ile anlaşmaya vardık. Sonuçta hocamız kendini kanıtlamıştır. Sonra da transferlere yöneldik. Zaten güçlü olan kadromuza daha da güç kattık. Elimizden gelen her şeyi de yapmaya hazırız şeklinde konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Yeşil Varto Spor’da 9 transfer
Muş Sporu’un Şampiyonluğuna kimse gölge düşüremez
BAL Ligi’nde ilimizi Varto temsil edecek
Muş Spor 3’üncü Lig’e yükseldi