Başarıya doymuyorlar

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde ulusal ve uluslararası yarışmalara katılan atletler başarıya doymuyor.  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde yarışmalara katılan atletler ulusal ve uluslararası bazda büyük başarılara imza atmaya devam ediyorlar.

Son olarak Sırbistan´da düzenlenen Balkan Yıldızlar Atletizm Yarışması´na katılan atletlerimiz bir büyük başarıya daha imza atarak ilimizin gururu oldular. Yarışmaya sakatlığı nedeniyle Derya Konur katılamazken Mehtap Altun, Emine Akbingöl ve Nurullah Onurgan katıldıkları yarışlarda çok iyi performanslar ortaya koydular. 2000 metre engelli yarışlarında ilimizi ve ülkemizi temsil eden Mehtap Altun, rakiplerini geride bırakmayı başararak Balkan Şampiyonu oldu. 3000 metre kızlar yarışında koşan Emine Akbingöl ise az bir farkla birinciliği kaçırsa da 2. olarak büyük bir başarıya imza attı. 2000 metre erkekler yarışında ise ülkemizi Nurullah Onurgan temsil etti. Onurgan iyi bir performansın ardından 2. olmayı başardı.

Uluslar arası arenada alınan bu büyük başarılar sonrası Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal oyuncuları ve antrenörleri tebrik etti. Alınan başarının ilimiz ve ülkemiz adına gurur verici olduğunu kaydeden Kartal, sporcularına ellerinden gelen desteği vermeye devam edeceklerini belirterek başarılarının devamını diledi.  Karataş emeği geçenlere teşekkür etti Muş Gençlik Merkezi Müdürü Murat Karataş ile yapmış olduğumuz görüşmede Muş´ta atletizm dalında çok verimli bir yılı geride bıraktıklarını belirtti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal´ın ve antrenörlerin alınan başarılarda büyük pay sahibi olduklarını ifade eden Karataş, turnuvayla ilgili şunları söyledi: İlimizi temsil eden atletlerimiz 2016 Olimpiyat alt yapısına seçildiler ve Erzurum´a gittiler. 2 kız bir de erkek öğrencimiz geçtiğimiz hafta Sırbistan´da yapılan Balkan Şampiyonası´nda büyük başarılara imza attılar. Derya Konur adlı sporcumuz sakatlığı dolayısıyla turnuvaya katılamadı. Turnuvaya katılan sporcularımızdan Mehtap Altun 2000 metre engellide birinci olmayı başardı. Emine Akbingöl adlı sporcumuz 3000 metre engellide 2. oldu. Erkekler de ise 2000 metre engellide Nurullah Onurgan adlı sporcumuz 2. olmayı başardı. Bu sporcularımız hem ilimizin hem de ülkemizin gurur olmuşlardır.

Aynı zamanda Balkan Şampiyonasına katılan Şenol Şen adlı sporcumuz 4X4 bayrak yarışında Balkan 3´üncüsü oldu. Takım olarak da gençler kategorisinde Balkan birincisi oldular. Geçen hafta yapılan Dünya Dağ Koşusunda ise Osman Varkan milli takımla birlikte dünya 2´inciliği elde etti. Ferdi olarak ise dünya 14´üncüsü olmayı başardı. Bu sporcularımızın başarılarının devamını diliyorum. Atletizmde bu yıl ilimizde önemli başarılar elde edildi. Bu nedenle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal´a, sporcu ve antrenörlere teşekkürlerimi sunuyorum.

Muş Ovası Gazetesi

BAL Ligi Temsilcisi Menderes Spor oldu
Okullar arası futsal turnuvası sona erdi
Muş Spor Ağrı Spor’a mağlup oldu
Muş Spor lig hazırlıklarına başladı