Güreş şampiyonası Muş’ta

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye Güreş Federasyonu’nun her yıl farklı bir ilde organize ettiği ÇHGM Türkiye Yıldız Erkekler Serbest Güreş Şampiyonası bu yıl Muş’ta düzenlenecek.

.Türkiye Güreş Federasyonu’nun Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde düzenleyeceği Türkiye Yıldız Erkekler Serbest Güreş Şampiyonası’nın 20-23 Eylül 2016 tarihlerinde Muş’ta yapılacağı bildirildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Muş İl Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde Türkiye Güreş Federasyonu ile işbirliği içerisinde her yıl farklı ilde ‘ÇHGM Türkiye Yıldız Erkekler Serbest Güreş Şampiyonası’nın bu yıl Muş Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından organize edileceği kaydedildi.

Yapılan açıklamada, Türkiye Güreş Federasyonu ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz tarafından organize edilen şampiyonada 19 ilden 14-17 yaş grubu yaklaşık 142 sporcu ile 21 antrenör, katılımcı, gözlemci ve görevli olarak toplamda 200 kişinin katılması bekleniyor. Şehir otogarı altındaki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı, Merkez Kapalı Spor Salonunda başlayacak olan müsabakalar 20-23 Eylül 2016 tarihleri arasında üç gün süre ile devam edecek olup, çocuklar güreş müsabakalarının yanı sıra ilimizin tarihi, turistik ve kültürel değerleri ile buluşturulacaktır. Türkiye genelinde seçme sporcular olarak 4 gruptan gelen sporcularımız kilolarına göre 10 farklı kategoride mindere çıkarak şampiyona için mücadele verecek. Türkiye Şampiyonasında 1-2-3-3 dereceleri alan sporculara madalya verilecek olup ilk 3 (üç) takıma ise kupa verilecektir. Güreş Müsabakalarını izlemeye gelenler arasında Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı ile bakanlığımız üst düzey bürokratları ve şampiyonaya katılacak illerin milletvekilleri ile birlikte yoğun katılımın beklendiği ÇHGM 7. Yıldız Erkekler Serbest Güreş Şampiyonasının 21.09.2016 Çarşamba günü Saat 14:00’teki şampiyona açılış törenine ve müsabakalara tüm halkımız davetlidir denildi.

 

Muş Manşet Gazetesi

BAL Ligi Temsilcisi Menderes Spor oldu
Okullar arası futsal turnuvası sona erdi
Muş Spor Ağrı Spor’a mağlup oldu
Muş Spor lig hazırlıklarına başladı