Lalezar Spor bölge şampiyonu oldu

Bu yıl ligde fırtınalar estiren Lalezar Spor Voleybol Takımı; Bitlis, Siirt, Van ve Batman temsilcilerini ardı ardına mağlup ederek bölge şampiyonluğuna ulaştı.

Türkiye Voleybol Federasyonu erkekler 3. lig 6. grupta mücadele eden Muş Lalezarspor Voleybol Takımı, 5-8 Mayıs tarihleri arasında Bitlis´te düzenlenen altyapı geliştirme gençler kategorisi müsabakalarına katıldı. Burada ilk olarak Siirt Spor Lisesi ile karşılaşan temsilcimiz, maçı 25-18, 25-19, 25-23´lük setlerle 3-0 kazandı. Temsilcimiz ikinci gün müsabakasında ise Batman Petrol Sporu 3-2 yenmeyi başardı.

Lalezar Spor, üçüncü gün Bitlis Spor´u set vermeden 3-0 mağlup etmeyi başardı ve Bölge Şampiyonluğunu garantilemiş oldu. Şampiyonluk sevinciyle son maçına çıkan Lalezar Spor, Van Büyükşehir Belediyesi ile karşılaştı. Rahat bir maç çıkaran temsilcimiz, maçı 3-0 kazanmayı başardı.

Adım Adım Türkiye Şampiyonluğuna Temsilcimiz Lalezar Spor Voleybol Takımı, Bitlis´ten ilimize bölge şampiyonu olarak dönmeyi başardı. Takımın şimdiki hedefi ise 30 Mayıs-7 Temmuz 2016 tarihleri arasında İzmir İlinde oynanacak Türkiye Şampiyonasında şampiyonluğa ulaşmak. İlimizi şampiyonada temsil edecek olan Lalezar Spor, ara vermeden idmanlarına başladı. Alınan şampiyonluk ve önümüzdeki şampiyona ile ilgili bir açıklamada bulunan İçişleri Bakanlığı,  Dernekler Dairesi Başkanlığı ve Muş Valiliğince desteklenen PRODES kapsamında İdeal Gençlik Yeşeren Umutlar Projesi desteğiyle faaliyetlerini sürdüren Muş Lalezar Spor Başkanı ve Antrenörü Ferzende Emre: İzmir´de yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında elimizden gelen tüm imkânlarımızı kullanarak ve antrenmanlarımızı aksatmadan devam ettirerek ilimizi en güzel bir şekilde temsil etmek istiyoruz, Muş iline bölge şampiyonluğu kazandıran sporcu kardeşlerimi yürekten kutluyorum. Şampiyonluğumuzda emeği olan Başta Valimiz Sayın Seddar Yavuz olmak üzere herkese şükranlarımızı sunarız ifadelerini kullandı.

Muş Ovası Gazetesi

BAL Ligi Temsilcisi Menderes Spor oldu
Okullar arası futsal turnuvası sona erdi
Muş Spor Ağrı Spor’a mağlup oldu
Muş Spor lig hazırlıklarına başladı