Bulanık’ta park ve bahçe çalışmaları

Bulanık Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, ilçede yapımına başlanan park ve bahçelerin çalışmalarını inceledi.  Uzan, yapılan park ve bahçelerin yapımında sona yaklaşıldığını belirterek, Bulanık İlçesi´ne her güzelliğin yakıştığını ve ilçenin hak ettiği değeri alacağına dikkat çekti. Doğal yaşamın bir parçası ve olmazsa olmazlarından olan park ve bahçelere ihtiyaç gün geçtikçe artıyor. Betonlaşarak mesire alanlarının yok olduğu il ve ilçelerde vatandaşlar park ve bahçelere ihtiyaç duyuyor. Mevcut park ve bahçe ihtiyacının giderilmesi için Bulanık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan park ve bahçelerin inşaat çalışmaları devam ederken Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, ilçede yapımına başlanan park ve bahçelerin çalışmalarını yerinde inceledi.

“Park ve Yeşil Alanlarımıza Çok Önem Veriyoruz”

İlçede yapılan çalışmalarla ilgili bir değerlendirmede bulunan Bulanık Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, ilçeye yakışır hizmetleri yapmaya gayret ettiklerini belirtti. Ramazan ayına rağmen ilçenin çeşitli yerlerinde inceleme ve denetimlere ara vermeden devam eden Başkan Vekili Uzan, ilk olarak Yenimahalle´de inşaatında sona gelinen park ile yetkililerden bilgi aldı. Uzan, ilçede belediye tarafından başlatılan ve devam eden çalışmalarla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “Oyun oynamak için özgürce sokağa çıkamayan çocuklarımızın sağlıklı ve güven içerisinde oynayabileceği, eğlenebileceği, gençlerimizin spor aktivitelerini rahatça yerine getirebileceği, farklı yaş gruplarındaki vatandaşımızın huzur içinde oturabileceği, dinlenebileceği, adeta bir buluşma, tanışma, kaynaşma noktası haline gelen park ve yeşil alanlarımıza çok önem veriyoruz. İlçemize yakışır hizmetler yapıyoruz. Allah´ın izniyle çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayıp park ve bahçelerimizi hizmete açacağız” ifadelerine yer verdi.

Uzan, Çocuklarla Sohbet Etti

Daha sonra Muhammet Fatih Safitürk Parkı ve çevresinde de incelemelerde bulunan Belediye Başkan Vekili Uzan, parkın içinde ve çevresinde bakım-onarım yapılacağını ve görüntü kirliliğine neden olan metruk yapıların da zaman kaybetmeden yıkılacağını ifade etti. Uzan, parkta oyunlar oynayan çocuklarla da ilgilendi ve çocuklara boş zamanlarında parklardaki oyun alanlarında vakit geçirmeleri tavsiyesinde bulunarak onlara oyuncaklar dağıttı.

BAL Ligi Temsilcisi Menderes Spor oldu
Okullar arası futsal turnuvası sona erdi
Muş Spor Ağrı Spor’a mağlup oldu
Muş Spor lig hazırlıklarına başladı