Bursa’dan galip döndü

Türkiye Garanti Tekerlekli Basketbol 1. Liginde mücadele eden Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımı, deplasmanda Bursa Osman Gazi Tekerlekli Basketbol Takımına konuk oldu.

Karayolu ile Bursa´ya giden temsilcimiz, çekişmeli geçen mücadeleyi 52-58´lik skorla kazanmayı başardı. Rakibini kendi sahasında 6 sayı farkla yenmeyi başaran temsilcimizde maçın ardından büyük sevinç vardı. Rakip Bursa Osman Gazi Tekerlekli Basketbol Takımı ise alınan mağlubiyet sonrası yıkıldı. Bursa temsilcisi bu sonuçla ligden düştü.

Galibiyeti Taraftarlara Armağan Etti Alınan bu önemli galibiyet sonrası görüştüğümüz Muş Bedensel Engelli Tekerlekli Basketbol Kulübü Başkanı Bedri Korkmaz, kazandıkları için çok mutlu olduklarını söyledi. Sezon boyunca bazı sıkıntılara rağmen önemli başarılar kazandıklarını ve bunda en büyük payın başta oyuncuların olduğunu söyleyen Korkmaz, kulübe destek verenlere teşekkür etti. Korkmaz açıklamasında: Deplasmanda karşılaştığımız Bursa Osman Gazi Belediyesi Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımını 6 sayı ile yendik.

Çok mutluyuz. Hedefimizde süper lig vardı, imkanımız sınırlıydı ve bu ümidimizi kaybettik, Bugün deplasmanda Bursa Osman Gazi Belediyesi Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımını yendik ve Bursa temsilcisi bu mağlubiyetle ligden düştü. Maddi sıkıntılarımız had safhada. Her kulüp gibi bizim de desteğe ihtiyacımız var. Rakiplerimizin hemen hepsi Belediyeleri tarafından destekleniyor. Bizim bırakın maddi destek vermeyi, maçlarımıza dahi kimse gelmiyor.

Bizler yaptığımız transferlerimizin ücretlerini bile veremiyoruz. İlimiz ileri gelenlerinden hem maddi hem de manevi destek bekliyoruz. Bizlere destekçi olan AK Parti Milletvekilimiz Mehmet Emin Şimşek, İl Valimiz Seddar Yavuz, Vali Yardımcımız Ercan Öter, İş Adamı Abbas Şenkaya ve müsabakalarda bizleri yalnız bırakmayan, destekleyen Gıyasettin Bingöl, Şeref Seyrek ve tüm taraftarlarımıza teşekkür ederiz. Almış olduğumuz bu galibiyeti tüm taraftarlarımıza armağan ediyoruz ifadelerini kullandı.

Muş Ovası Gazetesi

BAL Ligi Temsilcisi Menderes Spor oldu
Okullar arası futsal turnuvası sona erdi
Muş Spor Ağrı Spor’a mağlup oldu
Muş Spor lig hazırlıklarına başladı