Futbol heyecanı yaşanacak

Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından Takımını Kur da Gel sloganıyla futbol turnuvası düzenlenecek.    Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı, üniversite öğrenci ve personellerinin katılacağı geniş kapsamlı bir futbol turnuvası için hazırlıklarını sürdürüyor.

Takımını Kur da Gel´ sloganıyla düzenlenecek olan turnuvaya fakülte veya yüksekokul sekreterliklerinden başvurular yapılabilecek. Üniversite personelleri ile akademik ve idari birim çalışanları ise Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığına müracaatta bulunabilecekler. Düzenlenecek turnuvaya her takım en az 10, en fazla ise 13 kişiyle katılabilecek.

Futbol heyecanının yaşanacağı turnuvayla ilgili üniversitenin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada: Başvuruda bulunacak her takım üyesinin Muş Alparslan Üniversitesi bünyesinde akademik, idari, güvenlik ve temizlik alanlarından birinde hizmet veriyor olması gerekmektedir. Düzenlenecek olan turnuva süresince başvuruda bulunacak takımlar, takım kaptanları tarafından Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığına liste halinde teslim edilecek ve teslim edilen liste onaylandıktan sonra değişiklik yapılamayacaktır.

Başvuru şartlarını sağlayan her takımın en az 10, en fazla 13 kişiden oluşan takım listelerini oyuncuların personel kimlik fotokopileri ile beraber belirtilen süre içerisinde teslim etmesi gerekmektedir denildi.   İlk 3´e Ödül Verilecek Futbol turnuvasında dereceye giren ilk 3 takımın hediyelerle ödüllendirileceği belirtilen açıklama bölümünde ise şu ifadelere yer verildi: Turnuva süresinde müsabakalarda aşağıdaki kurallar geçerlidir; her takım oyun içerisinde 7 oyuncudan oluşacaktır. Oyuncu değiştirme hakkı 3 kişiyle sınırlandırılmıştır. Müsabakalarda sarı ve kırmızı kartla cezalandırma yöntemi uygulanacaktır.

Çift sarı karttan kırmızı kart gören oyuncu 1 maç, doğrudan kırmızı kartla oyun dışı kalan oyuncu 2 maç cezalı olacaktır. Rakip takım oyuncusuyla veya hakemle herhangi bir şekilde kavga eden, kasıtlı şekilde sakatlamaya yönelik harekette bulunan veya ahlak dışı davranış ve üslupta bulunan oyuncu veya takım turnuvadan diskalifiye edilecektir. Başvuru sırasında listede olmayan oyuncuyu oynatan veya değişikliğe giden takım diskalifiye edilecektir. Kura çekimine takım kaptanları katılacak ve takım adına yapılacak itirazlar takım kaptanları tarafından ilgili komisyona yapılacaktır. Maçın başlama saatinden itibaren 15 dk. içerisinde müsabakaya gelmeyen takım hükmen 3-0 kaybetmiş sayılacaktır. Maçlarda puanların eşit olması halinde ikili averaj sistemi uygulanacak, yine eşitlik olması halinde genel averaja bakılacaktır. Bir oyuncu yalnızca 1 bir takıma kayıt olabilecek ve turnuva süresince başka takımda oynayamayacaktır.

Turnuvaya katılan her takım ve oyuncu yukarıda belirtilen şartları kabul etmiş sayılacaktır. Turnuvaya katılacak öğrencilerin oluşturacağı takımlardan Fakülte ve Yüksekokullarda olanlar önce kendi aralarında eşleştirilecek, birinci olan takımlar daha sonra diğer Fakülte ve Yüksekokul birincileriyle karşılaşacaktır.

Muş Ovası Gazetesi

BAL Ligi Temsilcisi Menderes Spor oldu
Okullar arası futsal turnuvası sona erdi
Muş Spor Ağrı Spor’a mağlup oldu
Muş Spor lig hazırlıklarına başladı