Muş’a 10 tane halı saha yapılıyor

Spor alanlarının arttırılması ve sporun teşvik edilmesi amacı ile başlatılan çalışmalar kapsamında İl Özel idaresi Genel Sekreterliği tarafından 10 adet halı sahanın yapılacağı kaydedildi.Spor alanlarının arttırılması ve sporun teşvik edilmesi amacı ile başlatılan çalışmalar kapsamında İl Özel idaresi Genel Sekreterliği tarafından 10 adet halı sahanın yapılacağı kaydedildi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinden alınan bilgilere göre, il genelinde gençlerin spora kanalize olmaları ve halkın spor yapacağı alanların oluşturulması amacı ile 10 tane kapalı halı saha yapılacağı belirtildi.

İl Özel İdaresi olarak Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı aracılığı ile il merkezine bağlı beldeler ile ilçelerde halı saha yapımlarının ihale aşamasında olduğunun belirtildiği açıklamada, amaçlarının spor yapılacak alanların arttırılarak spora teşvik etmek olduğu kaydedildi.

Halı sahalarla ilgili olarak yapılan açıklamada, İl Özel İdaresi tarafından 10 tane kapalı halı saha yapılacak. Halı sahaların yapımı köylere hizmet götürme birliği tarafından ihale edilerek bu yıl içerisinde tamamlanıp hizmete sunulacak. İlimizde gençlerin aktif olarak spora katılmasını sağlamak amacı ile halı sahaların yapımı planlandı. Alparslan Üniversitesi kampusu, Kızılağaç Beldesi, Yaygın, Yeşlilova, Sungu, Karaağaçlı, Hasköy, Düzkışla, Korkut ve Yoncalı da yapılacak olan halı sahalar kısa süre içerisinde tamamlanıp gençlerin spor kanalize olmaları için hizmete sunulacak. Bu tesisler halka açık olmak üzere belediye ve kaymakamlıklara tahsis edilerek kullanımları sağlanılacak. Milli Eğitim bünyesindeki öğrencilerin, halkın ve gençlerin hizmetinde olacak halı sahalar spor için önemli faydalar sağlayacak denildi.

Muş Manşet Gazetesi

Muş Spor, Kritik Maça Hazır
Muşspor, Orduspor 1967 A.Ş. İle Puan Arayışında
Muşspor’da galibiyet hasreti devam ediyor
Muşspor, Alanya Kestel Maçı Öncesi Playoff Şansını Arttırmak İstiyor