Kardeşlik Futbol Turnuvası Final Maçı oynandı

HÜDA PAR Muş Gençlik Kolları tarafından “Kardeşlik” temasıyla düzenlenen futbol turnuvası sona erdi. Gençlerin oluşturduğu 20 takımın yarıştığı futbol turnuvasında son karşılaşma coşkulu bir şekilde gerçekleşti. Final maçına izleyici olarak HÜDA PAR Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi İnan Sur, İstişare Kurulu Üyesi Zeynelabidin Gülsever, Muş İl Başkanı M. Şirin Çağlayan ile parti üye ve gönüllüleri katıldı. Turnuvanın final maçı Yukarı Yongalı ile Donatım takımları arasında oynandı. Yapılan mücadele sonrası “Kardeşlik Turnuvası” birinciliğini Donatım, ikinciliği ise Yukarı Yongalı takımı aldı. Turnuva sonunda ilk üçe giren takımlara plaket ve kitap seti hediye edildi.

“Turnuvamızda 20 Takım Oynadı ve Bu 20 Takım Toplamda 25 Maç Yaptı”

Final maçı sonrasında açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Muş İl Başkanı M. Şirin Çağlayan, düzenlenen turnuvayla gençler arasındaki kardeşliği pekiştirmek istediklerini belirtti. Düzenlenen turnuvada 20 takımın oynadığını ve bu 20 takımın toplamda 25 maç yaptığını ve 20 takımlık turnuva çerçevesinde yaklaşık 140 gencin futbol oynadığını söyleyen Çağlayan, futbol turnuvasını düzenlemelerindeki amaçlarının gençlerin kaynaşmasını ve özellikle de köylerdeki gençlerle birlik beraberliği sağlamak olduğunun altını çizdi. Uzun süredir bu maçlar devam ettiğini, kendilerinin de zaman zaman gelip zevkle izlediklerini ifade eden Çağlayan, kardeşlik havası içerisinde oynanan bir turnuva olduğunu ve turnuvanın final maçının Yukarı Yongalı takımı ile Donatım takımı arasında oynandı ve Donatım takımı turnuvanın galibi olduğunu belirtti. Çağlayan, şöyle konuştu: “HÜR Gençliğin Muş´ta düzenlemiş olduğu turnuvada bugün final maçı oynandı. Bu turnuvamızda 20 takım oynadı ve bu 20 takım toplamda 25 maç yaptı. Bu 20 takımlık turnuva çerçevesinde yaklaşık 140 gencimiz futbol oynadı. Bu futbol turnuvasını düzenlememizdeki amacımız gençlerin kaynaşmasını ve özellikle de köylerdeki gençlerle birlik beraberliği sağlamaktır. Uzun süredir bu maçlar devam ediyordu, biz de zaman zaman gelip zevkle izledik. Kardeşlik havası içerisinde oynanan bir turnuva oldu. Turnuvanın final maçı Yukarı Yongalı takımı ile Donatım takımı arasında oynandı ve Donatım takımı turnuvanın galibi oldu. Burada bizler de takımlara plaket takdimi yaptık ve turnuvamız sonlandı. Bundan sonra da çeşitli etkinliklerle gençler arasındaki kaynaşmayı daha güzel ortamlarda pekiştirmeye devam edeceğiz.”

“Spor, İnsanlarla Kaynaşmak İçin Bir Fırsattır”

HÜDA PAR İl Gençlik Kolları Başkanı Metin Ünivar ise, bu dönemde fikirsel olgunlaşmanın yanında bedensel gelişim de çok önemli olduğunu belirterek, böylesi güzel bir etkinliğe gösterdikleri ilgi için parti üyelerine teşekkür etti. Sporun sağlıklı yaşamanın anahtarı olduğuna değinen Ünivar, eğer sporu doğru olarak kullanırsak hem dünya hem de ahiretin müjdecisi olacağını, sporun insanlarla kaynaşmak için bir fırsat olduğunu ve bu fırsatı iyi değerlendirmek gerektiğini söyledi. Ünivar, şöyle konuştu: “Turnuvamıza 20 takım başvurdu. Bugün maçlarımızın finalini oynadık. Öncelikle 20 takım içerisinde finale kalıp şampiyon olan Donatım takımını tebrik ediyorum. Bu turnuvayı yapmamızdaki amaç, sadece kupa verip ödülle geçiştirmek değil. Amacımız, Muş´taki gençler arasında bir muhabbet oluşturmak. Aradaki kardeşliği pekiştirmekti. Bir nebze de olsa bunu yapmışsak ne mutlu bizlere, amacımız buydu. HÜDA PAR Muş Gençlik Kolları olarak bundan sonra da bu tür çalışmalarımız devam edecek. Bu dönemde fikirsel olgunlaşmanın yanında bedensel gelişim de çok önemlidir. Muş Gençlik Kollarımıza, böylesi güzel bir etkinliğe gösterdikleri ilgi için teşekkür ediyorum. Ayrıca turnuvaya katılım gösteren tüm kardeşlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Doğrusu spor, sağlıklı yaşamanın anahtarıdır. Eğer sporu doğru olarak kullanırsak hem dünya hem de ahiretin müjdecisi olur. Spor, insanlarla kaynaşmak için bir fırsattır. Bu fırsatı iyi değerlendirmek gerekiyor.”

Muşspor Çatalca Deplasmanında
Muş Spora PFDK dan Ceza Geldi
Muş Spor, Bursa Yıldırım Spor 2-2 Berabere
Muş Spor 5. Kez Berabere Kaldı