6 folklor grubunun katıldığı yarışmada ilimiz birinci oldu

20Van ilinde halk oyunları bölge yarışmaları etkinliği düzenlendi. İlimizi temsilen düzenlenen halk oyunları bölge yarışmalarına katılan Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu, yarışmadan birincilikle döndü.

Muş Halk Eğitim Merkezi ve ASO Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu Halk Oyunları Federasyonu tarafından yapılan yarışmada il birincisi olmuştu. Topluluk Van´da düzenlenen bölge yarışmalarına da katıldı. İlimizi temsilen Van´da düzenlenen etkinlikte gösterdikleri performans büyük beğeni toplarken, 6 folklor grubunun katıldığı yarışmada topluluk birinci seçildi. Van´da yapılan yarışmalarda birinci olan Muş Halk Eğitim Merkezi ve ASO Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu böylece Yalova´da yapılacak olan Türkiye finali yarışmasında da ilimizi temsil etmeye hak kazandı. Van´da gerçekleşen folklor yarışması bölge elemlerinde birinci olan Halk Eğitim Merkezi ve ASO Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu´nun başarısını ve hak kazandıkları birincilikten dolayı folklor ekibine teşekkür eden Muş Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürü Vedat Beyazduman, Muş kültürünün önemli bir parçası olmasından ötürü önemsediklerini ve yörenin halk oyunlarını yaşatmak istediklerini belirterek, “2016-2017 eğitim-öğretim yılı içerisinde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde halk oyunları alanında açmış olduğumuz kurslarda, oluşturduğumuz ekiplerden daha öncesinde Halk Oyunları Federasyon tarafından yapılan yarışmada il birincisi olan Muş Halk Eğitim Merkezi ve ASO Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu,  geçtiğimiz gün Van´da yapılan bölge elemeleri yarışmasında birinci oldular.  Ekibimiz, daha önce ilimizde Halk Oyunlar Federasyonu tarafından düzenlenen yarışmada grubun il birincisi oldu. Van ilinde yapılan yarışmada da başarılı bir sonuç elde ederek, 7 -9 Temmuz tarihleri arasında Yalova´da yapılacak olan Türkiye finalinde ilimizi temsil edecek. Halk oyunlarından biz gençlerle bu işi yapıyoruz. Bu işe gönül veren, tamamıyla gönüllük esasına göre bir faaliyettir bu, bu faaliyetimizde de katkısı olan başta Sayın Valimiz Seddar Yavuz´a, Belediye Başkanı Feyat Asya ve herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. Halk Eğitim Merkezi ASO Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu antrenörü Davut Gözcü ise sevincini dile getirerek, “Van´da yapılan folklor yarışmalarında Muş´u temsil eden Halk Eğitim Merkezi ASO Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu´nun bölge elemelerinde birinci olması ve Türkiye finalinde ilimizi temsil etmenin gurur ve sevinci içerisindeyiz. Yıllar sonra böyle bir başarıyı Muş´a getirmek çok güzel bir duygu” Dedi.

“Muş´a grup birinciliği geldi”

Van´da yapılan bölge elemelerinde birinci olarak Muş´u Yalova´da yapılacak olan Türkiye finali yarışmasında temsil etme hakkı kazandıklarını söyleyen Gözcü, “Yıllar sonra böyle bir başarıyı Muş´a getirmek güzel bir duydu. Bölgede Van, Siirt, Hakkari, Şırnak, Batman gibi illeri geride bırakarak yarışmadan birinci çıktık. Bundan önce 28 Şubatta Muş´ta elemeler yapıldı ve biz burada birinci çıktık. Uzun yıllardan sonra Muş´a grup birinciliği geldi. Bu durum bizi çok mutlu etti. Yarışmacılarımızın geneli, 11-13 yaşlarında yıldızlar grubu ekibi. Van´da yapılan elemelere 6 ekip katılmıştı. Türkiye finali ise Yalova´da 7-9 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Bize emeğini esirgemeyen Sayın Valimiz Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Feyat Asya´ya, sürekli bizi destekleyen ve her zaman yanımızda olan Muş Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürümüz Vedat Beyazduman´a ve katkısı olan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Umarım, Yalova´da da ilimizi en iyi şekilde temsil ederek, oradan Türkiye birincisi olarak Muş´a döneriz” şeklinde konuştu.

Muşspor 2. Lig Yolunda Dev Adım Attı
Muş Spor, Kritik Maça Hazır
Muşspor, Orduspor 1967 A.Ş. İle Puan Arayışında
Muşspor’da galibiyet hasreti devam ediyor