Kartal, oryantring yarışmasını değerlendirdi

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, Muşta bu yıl ilk kez yapılacak olan oryantiring yarışması ile ilgili açıklamalarda bulunduHafta sonu Muş Şeker Fabrikası park alanından saat 11.00’da düzenlenecek olan oryantiring yarışması ve genel spor faaliyetler hakkında açıklamada bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, ilimizde sporun gelişmesi adına birçok çalışma yaptıklarını söyledi.

Orman Haftası münasebetiyle katıldığı fidan dikimi etkinliği sonrası açıklamalarda bulunan Kartal, ilimizde ilk defa düzenlenecek olan Oryantiring yarışmasına herkesin davetli olduğunu belirterek; İlimize yeni bir branş kazdırdık ve bu yeni branş için faaliyetlerimizi başlatmış bulunmaktayız. Bu branşın adı oryantiringtir. Oryantiring aslında harita üzerinde yön bulma sporudur. Bundan dolayı 27 Mart günü Muş Şeker Fabrikasının park alanında saat 11.00’da ilimizle beraber bölge illerimizin de katılacağı bir bölge yarışması yapacağız. 14 yaş ve altı yaş gurubundaki gençlerimiz gelip burada yarışacaklar. İlimizde İlk defa düzenleyeceğimiz olan bu yarışmaya tüm herkesin katılımını istiyoruz. İnşallah ilimiz için güzel bir program olur, ilimizin için güzel bir faaliyet olur. Bundan sonra da bunun dışında geriye kalan faaliyetler için, branşlar için örnek bir çalışma olur dedi.

Kurum bünyesinde birçok farklı dalda çalışmalarında sürdüğünü ve yeniliklerin devam edeceğini kaydeden Kartal: Diğer yarışma faaliyetlerimizi de başlatmış olacağız. Bunun için gerçekten çok sevinçliyiz ve mutluyuz. Çünkü Muş’un gençleri bunlara layık, sadece atletizmle, kayakla veya bildiğimiz branşların dışında diğer branşlarda da bizim faaliyetlerimizi sürdürmemiz gerekiyor. Malumunuz karate, tekvando, judo, Masa tenisi, jimnastik, badminton gibi branşları iki üç yıldır başlatmış bulunmaktayız ve bunların semeresini de alıyoruz. Bu branşlarda Milli takıma gönderdiğimiz sporcularımız var. Özellikle karatede önümüzdeki hafta bir sporcumuz ve antrenörüyle birlikte Milli takım kampına davet edildi. Biz istiyoruz ki bu sporcularımız, gençlerimiz gelsinler her branşta sporlarını yapsınlar. Çünkü Muş gençliği bunlara layıktır şeklinde konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

BAL Ligi Temsilcisi Menderes Spor oldu
Okullar arası futsal turnuvası sona erdi
Muş Spor Ağrı Spor’a mağlup oldu
Muş Spor lig hazırlıklarına başladı