Pedallar sağlıklı bir yaşam için dönecek

Yeşilay´ın geleneksel hale getirdiği bisiklet turunun dokuzuncusu düzenleniyor.

Tüm ülke genelinde eş zamanlı başlayacak tur için binlerce bisikletli, sağlıklı bir yaşam için pedalları çevirecek.

Yeşilay´ın geleneksel hale getirdiği bisiklet turunun 9´uncusu 28 Nisan´da (Yarın) Muş´ta da düzenleniyor.  Tüm ülkede eş zamanlı olarak sağlıklı bir yaşam için binlerce insan pedal çevirecek. Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Yeşilay Muş Şube Başkanı Halil Sabak, düzenleyecek olan bisiklet turunun Belediye Meydanı´ndan Tarihi Murat Köprüsü´ne kadar bisikletle gidilip gelineceğini belirtti.

Sabak: Yeşilay´ın geleneksel olarak düzenlediği Yeşilay Bisiklet Turu bu yıl 9. Kez düzenleniyor. 50 Şehirde eş zamanlı olarak düzenlenecek turda binlerce kişi sağlıklı bir yaşam için pedalları çevirerek, bağımlılıklara karşı farkındalık oluşturacak. Yeşilay´ın ücretsiz olarak düzenlediği bisiklet turuna 7´den 70´e herkes katılabiliyor.

28 Nisan Pazar günü saat 10.30´da 50 Şehirde eşzamanlı başlayacak turun İstanbul ayağı için start Yeşilay Genel Merkezi, Sepetçiler Kasrı´ndan verilecek.   Bisikletliler Derneği ile gerçekleştirilecek bisiklet turunun Muş ayağında ise güzergâh Belediye Meydanı´ndan Tarihi Murat Köprüsü olacak. 9. Yeşilay Bisiklet Turu, bu yıl da Bir Nedenim Var  teması altında gerçekleştirilecek. Gelenekselleşen bisiklet turunun sonunda, katılımcılara çekilişle toplamda 10 bisiklet hediye edilecek.

Yeşilay Cemiyeti olarak halkımızın dikkatini sağlıklı yaşama çekmeye çalışıyoruz. Sağlıklı yaşamı seçerek geleceğimizi tehdit eden tüm bağımlılıklardan uzaklaşabiliriz.

Bağımlılıklar olarak adlandırdığımız sadece alkol, sigara ve uyuşturucu değil günümüzün tehditlerinden de bahsediyoruz. Bunlardan biri yanlış yeme alışkanlıkları ile gelişen obezite bir diğeri çocuklarımız ve gençlerimizi etkisi altına alan teknoloji bağımlılığı.

Bu sene Bir Nedenim Var´ sloganıyla sağlıklı bir yaşam için pedalları çevirerek, kamuoyunun dikkatini sağlıklı yaşama çekecek farklı etkinlikler planladık. Özellikle sağlıklı yaşamın gereği sportif bir faaliyetle de etkinliklerimizi başlatmamız manidardır.

Halkımızın egzersiz yaparak bağımlılıklardan uzak sağlıklı bir yaşamı seçmesi gelecek nesiller için önemlidir dedi.

Muş Ovası Gazetesi

Yeşil Varto Spor’da 9 transfer
Muş Sporu’un Şampiyonluğuna kimse gölge düşüremez
BAL Ligi’nde ilimizi Varto temsil edecek
Muş Spor 3’üncü Lig’e yükseldi