Lalezar Spor tarih yazdı

Muş Lalezar Spor voleybol branşında 3 kategoride de bölge şampiyonu olarak ulaşılması zor bir başarıya imza attı.  Muş Lalezar Spor Küçükler Voleybol Takımı, ilimizde 19-20-21 Mayıs tarihlerinde yapılan altyapı geliştirme küçükler kategorisi turnuvasına katıldı. Atatürk Kapalı Spor Salonu´ndaki turnuvada rakiplerini bir bir yenmeyi başaran Lalezar Spor, bölge şampiyonluğuna ulaştı. Küçükler kategorisindeki temsilcimiz, gençler ve yıldızlar kategorilerindeki şampiyonluklara bir şampiyonluk daha ekleyerek ilimizin gururu oldular.

Gençler ve yıldızlar kategorilerinde Bitlis ve Ağrı illerinde oynanan maçlar sonucunda şampiyonluk yaşayan Lalezar Spor, bu kez evinde olmanın da verdiği avantajla çıktığı müsabakalarda büyük başarı gösterdi. Son maçında Ağrı Gençlik Spor´u ağırlayan temsilcimiz, rakibine set şansı tanımadı ve maçı 3-0 kazandı. Maçın ardından takımda şampiyonluk sevinci yaşandı. Takımlarına destek veren taraftarlarda Lalezar Spor´un bu başarısını uzun süre alkışladı.

Yeni Hedef Türkiye Şampiyonluğu Gençler, yıldızlar ve küçükler kategorilerinde yenilgisiz bölge şampiyonluklarına ulaşan Muş Lalezar Spor´un yeni hedefi Türkiye şampiyonluğu. 30 Mayıs-7 Temmuz 2016 tarihleri arasında gençler, 08-15 Haziran 2016 tarihleri arasında yıldızlar ve 17-24 Haziran 2016 tarihleri arasında küçükler kategorilerinde İzmir İlinde düzenlenecek olan turnuvalara katılacak olan takımlarımız şampiyonluğa kilitlenmiş durumda.

Tüm Gücümüzle Mücadele Ettik Bu büyük başarının mimarlarından Muş Lalezar Spor Antrenörü ve Dernek Başkanı Ferzende Emre, alınan başarıda oyuncuların performanslarının yanı sıra devlet desteklerini de çok büyük payı olduğunu belirtti. Kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlara da teşekkür eden Emre: Bizlere ve ilimize bu tarihi başarıyı yaşatan sporcularımı canı gönülden tebrik eder hepsini alınlarından öpüyorum.

Rakiplerimiz çoğu kurum takımı ve destekleri oldukça yeterlidir, buna rağmen biz çok kısıtlı imkânlar ile ilimizi en güzel bir şekilde temsil etmeye gayret gösterdik ve ilimize bu güne kadar elde edilmemiş bir başarıya imza atarak ilimizin tanıtımına katkı sunduk dedi. Alınan başarılarla ilin tanıtıma da önemli bir katkı sunduklarını söyleyen Emre: Biz idareci, eğitmenler ve sporcular olarak tüm gücümüzle mücadele ettik ve Allah´ıma şükürler olsun devletimizin ve kulübümüzün destekleriyle bunu başardık, inşallah Türkiye şampiyonalarında da elimizden gelenin en iyisini yaparak hem Muş´umuzun tanıtımını yapmak hem de yeni başarılara imza atmak istiyoruz.

İzmir´de yapılacak olan Türkiye Şampiyonalarında çok kısıtlı imkânlar ile elimizden gelen tüm imkânlarımızı kullanarak ve antrenmanlarımızı aksatmadan devam ettirerek ilimizi en güzel bir şekilde temsil etmek istiyoruz, Muş iline bölge şampiyonlukları kazandıran sporcu kardeşlerimi tekrardan yürekten kutluyorum dedi.

Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir Kendilerine destek verenlere teşekkür eden Emre, hiçbir başarının tesadüfi olmadığını söyledi. Emre konuşmasının devamında: Şampiyonluklarda emeği olan Başta Valimiz Sayın Seddar Yavuz olmak üzere ilimizde görev yapmış diğer Valilerimize, Vali Yardımcılarımıza, Belediye Başkanımız Feyat Asya ve Meclis Üyelerine, Genel Sekreterimiz Şeyhmus Yentür, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, Belde Belediye Başkanlarımıza ve ismini sayamadığım gizli kahramanlara sonsuz şükranlarımızı sunarız. Hiçbir başarı tesadüf değildir.

Çalışmadan gayret göstermeden bu başarılara imza atamazdık. Buradan en büyük teşekkürü de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakanlarımız Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu´na,  Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz´a, Milletvekilimiz Emin Şimşek´e, SODES´ten Sorumlu Vali Yardımcılarımız Zeliha Uyan´a, Hüseyin Gürtük´e, Basın Halkla İlişkiler Müdürü ve SODES Koordinatörü Bülent Solmaz´a sonsuz şükranlarımızı sunarız çünkü Muş Lalezar Spor takımının bu seviyeye gelmesinde SODES (Sosyal destek) projeleri ile gelmiştir. Bundan dolayı emeği ve katkısı olan herkese şükranlarımızı sunarız ifadelerini kullandı.

Muş Ovası Gazetesi

BAL Ligi Temsilcisi Menderes Spor oldu
Okullar arası futsal turnuvası sona erdi
Muş Spor Ağrı Spor’a mağlup oldu
Muş Spor lig hazırlıklarına başladı