Sportif Direktör Ve Teknik Direktör Basın Karşısına Çıktı

Muşspor Futbol Şube Sorumlusu Kürşat Duymuş, Teknik Direktör Ercüment Coşkundere ile birlikte takımın çok güzel günler yaşayacağını belirtti.

Muşspor Futbol Şube Sorumlusu Kürşat Duymuş ve Teknik Direktör Ercüment Coşkundere, geçtiğimiz hafta sonu Çatalcaspor’a mağlup olduktan sonra düzenledikleri basın toplantısında, kalan 7 haftada ellerinden gelenin en iyisini yaparak Muşspor’u 2. Lig’e çıkarmak istediklerini açıkladılar.

Geçtiğimiz hafta sonu yaşanan mağlubiyetin ardından Teknik Direktör Kadir Kar’ın istifasının ardından hızlı bir şekilde yeni bir hoca arayışına geçen Muşspor yönetimi, ilk olarak Muş’un futbol efsanelerinden Kürşat Duymuş’u Futbol Şube Sorumlusu olarak takıma getirdi. Duymuş’un futbolun başına geçmesiyle birlikte UEFA Pro Lisans’a sahip olan Teknik Direktör Ercüment Coşkundere ile anlaşma sağlandı.

Muşspor tesislerinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Duymuş ve Coşkundere, kalan 7 haftada takımı 2. Lig’e çıkarmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler. Duymuş, “Her iki taraf için de inşallah hayırlı olur” ifadesiyle birlikte, Coşkundere’nin bilgi, beceri ve deneyimine güvendiklerini vurguladı. Coşkundere ise, “Bu işle alakalı da üst liglerde çalışmış, bilgisi, becerisi, deneyimine çok güvendiğimiz bir kişi ve Muşsporumuzu ayağa kaldırabilecek potansiyeli fazlasıyla onda gördüğümüz için Ercüment hocamızla görüşüp anlaştık” dedi.

Aynı zamanda soruları cevaplayan Coşkundere, ligi ve takımı çok iyi bildiklerini ve kalan 7 maçta 2. Lig hedefine ulaşmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Coşkundere, “Elimizde bir oyuncu grubu var ve bu oyuncu grubu üzerinden biz bir şey yapacağız. Dokunuşlarımız olacak. Önümüzde sıkıntılı 2 maçımız var. Düşmeye oynayan takımlarla oynayacağız. Bu 2 maçı geçip 15 günlük süreçte en doğru iş çıkacak. Ama birinci öncelik bu maçları geçmek. Yani kaybedilmiş bir maç var, demorolize bir durum var. Moralleri yükseltmek için de yukarı çıkartmak gerekiyor. Önümüzde 7 maç var ve biz 21 puana talibiz. Bizim her zaman hedefimiz bu. Eğer istediğimiz sonuçları alırsak 2. Lig için şansımız daha da yüksek olur” açıklamalarında bulundu.

Muşspor 2. Lig Yolunda Dev Adım Attı
Muş Spor, Kritik Maça Hazır
Muşspor, Orduspor 1967 A.Ş. İle Puan Arayışında
Muşspor’da galibiyet hasreti devam ediyor