Muş Spor Ağrı Spor’a mağlup oldu

Bölgesel Amatör Ligi 3. Haftasında Ağrı 1970 Spor ile karşılaşan Muş Spor penaltıdan atılan gol ile maçta 1-0 mağlup oldu.

Muş Stadyumunda oynanan Muş Spor, Ağrı 1970 Spor maçına ev sahibi ekip taraftarları yoğun ilgi gösterdi. Tribünlerde yer kalmayınca taraftarlar duvarların üzerine çıkarak maçı izledi. Maça etkili başlayan Muş Spor bulduğu net pozisyonlarda kaleci İlker´i geçemedi. İlerleyen dakikalarda başa baş geçen maçta gol olmayınca ilk yarıda eşitlik bozulmadı. Oldukça sert ve gergin başlayan maçın ikinci yarısında Ağrı 1970 Spor maçı rakip yarı alanına yıktı. Maçın son dakikalarında ataklarını sıklaştıran konuk ekip 86. dakikada Tunahan Bilgin´in penaltıdan attığı gol ile 1-0 öne geçti. Maçta başka gol olmazken Ağrı 1970 Spor bu skorla ligde 3´te 3 yaparak 9 puanla liderliğini sürdürdü. Polisin koruması altında sahadan ayrılan Ağrı 1970 Spor oyuncularının ardından taraftarlar dağıldı.

“Akımız Kaybetse De Kazansa Da Bizim Gönlümüzün Şampiyonu”

Maçtan sonra duygularını dile getiren Muş Spor taraftarları, her zaman takın arkasında duracaklarını, takımları kaybetse de kazansa da gönüllerinin şampiyonu olduğunu ve takımın çok iyi oynadığını ama hakemin maçı tarafsız yönettiğine inandıklarını belirterek, alınan sonuçtan memnun olmadıklarını söylediler. Taraftarlar, “Biz her zaman takımızın arkasındayız. Takımız kaybetse de kazansa da bizim gönlümüzün şampiyonu, gerçek manasıyla bizim takımız çok iyi oynadı ama maalesef biz hakemin maçı tarafsız yönettiğine inanmıyoruz bu nedenle alınan sonuçtan memnun olmasak da yapacak bir şey bulunmuyor. Bundan sonra yapılacak maçlarda takımızın daha iyi oynayıp, daha iyi sonuçlar alması için daha fazla çalışması lazım. Bu nedenle sadece çalışma değil daha fazla morale de ihtiyacı var bu nedenle biz takımızın daha fazla moral sahibi olması için her zaman takımızın arkasında olacağız. Açıkçası bu maçın ya gölsüz ya da Muş Spor ´un üstünlüğüyle bitmesi lazımdı. Hakemin verdiği ve golle sonuçlanan penaltı pozisyonun gereksiz olduğunu buna gerek olmadığını düşünüyoruz ama maalesef şeriatın kestiği parmak acımaz, yapacak bir şey yok. Maçın taraflı yönetildiğini düşünen bazı taraftarlar haklı olarak tepki gösterdiler ama çok şükür bir sorun olmadan maç bitti. Sonuç hepimiz için hayırlı olsun. Yense de yenilse de Muş Spor gönlümüzün şampiyonu” ifadelerini kullandılar.

“Muş Spor Bu Sene Birinci Gruptaki İddialı Ekiplerden Biri”

Maç sonunda açıklama yapan Ağrı 1970 Spor Teknik Direktörü Mustafa Kalafatoğlu ise, “Muş sporun bu sene birinci gruptaki iddialı ekiplerden bir olduğunu ve kendilerinin oynayacağı müsabakayı hızlı tempolu ve önde baskı kurarak planlar diye hazırlıklarını yaptıklarını kaydederek, Muş Spor´un defans oyuncularının yüksek toplarda etkili olduğunu ve kenar oyuncularının hızlı tempolu olduğunu bildiklerini ifade etti. Kalafatoğlu, “Muş spor bu sene birinci gruptaki iddialı ekiplerden biri ve bizle oynayacağı müsabakayı hızlı tempolu ve önde baskı kurarak planlar diye hazırlıklarımızı yaptık. Muş Spor´un defans oyuncularının yüksek toplarda etkili olduğunu ve kenar oyuncularının hızlı tempolu olduğunu biliyorduk. Bizde oyun kurgumuzu bu doğrultuda hazırladık. Sporcularımı bu anlamda tebrik ediyorum, Hepsi üzerine düşen görevlerini eksiksiz yerine getirdiler. Ayrıca Muş Spor taraftarına yöneticilerinin gösterdikleri yakınlıktan dolayı teşekkür ediyorum. Futbolun temelinde dostluk ve kardeşlik olduğunu unutmadan biz sadece kazanmamız gereken bir maçı galibiyetle tamamladık. Kulüp başkanımız ve yönetim var gücüyle Ağrı 1970 Spor şampiyon olsun diye gece gündüz demeden çalışıyorlar. İnanıyorum ki bu çabaları sonuç verecek ve bu takım bu sene şampiyon olacak” şeklinde konuştu.

Muş Ovası Gazetesi

Yeşil Varto Spor’da 9 transfer
Muş Sporu’un Şampiyonluğuna kimse gölge düşüremez
BAL Ligi’nde ilimizi Varto temsil edecek
Muş Spor 3’üncü Lig’e yükseldi