Okul Sporlarında Muş Rüzgarı

Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde uzun yıllardır Milli antrenör Aydan Ferhatoğlu gözetiminde çalışan karateciler katıldıkları turnuvalarda almış oldukları madalyalarla göğsümüzü kabartmaya devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Okul Sporları Minikler – Küçükler – Yıldızlar Türkiye Birinciliği müsabakalarından Türkiye ikincisi ve Türkiye üçüncüsü çıkararak başarılarına bir yenisini daha ekledi.

23-24 Mart tarihleri arasında İzmir ilinde düzenlenen ve çok sayıda sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen Okul Sporları Minikler – Küçükler – Yıldızlar Türkiye Birinciliği müsabakalarında Muşlu karateciler Abdulkerim Aykut 46 kiloda Türkiye 2’ncisi Mustafa Taha Keçeci 34 kiloda Türkiye 3’üncüsü olma başarısı gösterdiler.

Sporcuları ile İzmir’e giden Karate Antrenörü ve Karate İl temsilcisi Yakup Ferhatoğlu, sporcularının almış oldukları başarılardan dolayı gururlu olduklarını ifade etti.

Yakup Ferhatoğlu, elde edilen başarıyı kendilerine her türlü desteği sağlayan Vali Avni Çakır ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Arif Taşdemir’e hediye ederek şunları söyledi: “Muş’ta uzun yıllardır eşim Milli antrenör Aydan Ferhatoğlu ile Karate sporu ile ilgili antrenmanlarımız aralıksız sürdürüyoruz. Vermiş olduğumuz emeğin karşılığı olarak sporcularımızın katıldıkları turnuva ve şampiyonalardan elde etmiş oldukları madalyalar bizleri oldukça mutlu ediyor ve daha fazla motive olmamızı sağlıyor. Katıldığımız tüm turnuva ve şampiyonalarda sporcularımız çok sayıda madalya alarak bizleri ve Muş’u gururlandırıyorlar.

Son olarak Samsun ve İzmir’de düzenlenen Okul Sporları Türkiye birinciliği müsabakalarında çocuk yaştan beri bizimle olan sporcumuz Hiranur Çakır Türkiye üçüncüsü olarak bizleri gururlandırmıştı.

Şimdi yine Hiranur kızımız gibi 6-7 yaşlarından beri bizimle olan sporcularımız Abdulkerim Aykut 46 kiloda Türkiye 2’ncisi Mustafa Taha Keçeci 34 kiloda Türkiye 3’üncüsü olma başarısı gösterdiler. Sporcularımızı tebrik ediyorum ve başarılarının devamının geleceğine yürekten inanıyorum. Fırat Demir

Muşspor 2. Lig Yolunda Dev Adım Attı
Muş Spor, Kritik Maça Hazır
Muşspor, Orduspor 1967 A.Ş. İle Puan Arayışında
Muşspor’da galibiyet hasreti devam ediyor