Muş Spor’a 10 bin TL destek

Muş Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısında, ilimizi Bölgesel Amatör Liginde (BAL) temsil eden Muş Spora destek kararı alındı.

Muş Belediyesi 2016 yılının dokuzuncu meclis toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında yapılan toplantıda vatandaşların taleplerinin dinlenmesinin ardından meclise havale edilen evraklar görüşüldü.

Görüşmeler sırasında Belediye Meclisi tarafından Muş Spora ihtiyaçların karşılanması için 10 bin TL nakdi yardım kararı alındı. Karar, toplantıya katılan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ile Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) meclis üyelerinin oy birliği ile alındı.

Muş Spora nakdi yardım ile ilgili konuşan Başkan Asya, Belediye olarak asli çalışmalarımızın yanı sıra ilimizin sportif alandaki eksikliklerini gidermek için imkanlarımız dahilinde destek olmaya çalışıyoruz. İlimizi BAL Liginde temsil eden takımımızın iyi bir seviyeye gelebilmesi için maddi desteğe ihtiyaç duyduklarını söylediler. Biz de bu konudaki ihtiyaçlarına destek mahiyetine kendilerine 10 bin TL nakdi yardım kararı aldık. Bu kararı oy birliği ile alan her iki partinin meclis üyelerine teşekkür ediyorum. İmkanlarımız dahilinde ilimizi sportif alanlarda temsil eden takımlarımıza destek vermeye devam edeceğiz şeklinde konuştu.

Başkan Asya konuşmasının sonunda Ziraat Türkiye Kupası ön eleme maçında Ağrı 1970 Spor Kulübünü penaltı atışlarıyla 5-3 yenerek tur atlayan Muş Spor camiasını tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

 

Muş Manşet Gazetesi

Yeşil Varto Spor’da 9 transfer
Muş Sporu’un Şampiyonluğuna kimse gölge düşüremez
BAL Ligi’nde ilimizi Varto temsil edecek
Muş Spor 3’üncü Lig’e yükseldi