Okul Sporları Satranç Turnuvası Final Müsabakaları Sona Erdi

Satranç final müsabakalarında Varto Atatürk ortaokulu Hem Kızlarda Hem de Erkeklerde İl Birincisi oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlıklarınca imzalanan protokol kapsamında, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı satranç final müsabakalarında Varto Atatürk ortaokulu Hem Kızlarda Hem de Erkeklerde İl Birincisi oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Varto İlçe milli eğitim Müdürü Yalçın Süne, Düzenlenen satranç turnuvasında rakiplerini yenerek altın madalya ve kupa kazanarak il birincisi olan Varto Atatürk ortaokulu Hem Kız, Hem de Erkek öğrencilerini kutlayarak, ilçeye büyük gurur yaşattıklarını söyledi. Süne, “Sizlerin şampiyon olması, Varto da bulunan tüm öğrencilerin kendilerine olan güvenlerini artırmıştır. Siz, tüm gençlerimize öncü oldunuz, önderlik yaptınız. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Başarı, uzun süren bir çalışmanın bir karşılığıdır.

Umarım bundan sonra sizleri ve diğer öğrencilerimizi çok daha iyi yerlerde görürüz. Turnuvaya ve başarıyı elde etmede öğrencilerimize destek olan eğitimcilerimizi tebrik ediyorum. Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmanın en iyi yolu onlara spor yaptırmaktır. Sporu ne kadar çok severlerse kötü alışkanlıklardan da o kadar uzak dururlar. Bizler yöneticiler olarak onlara sevdikleri branşın en iyisini vermek üzere çalışmalar uyguluyoruz.

İlçemizde spor anlamında çok iyi çocuklarımız. Varto da bulunan yönetici ve öğretmen arkadaşlarımızla birlikte gençlerimizin başarılı olması için daha fazla caba sarf etmeye çalışıyoruz. Bu turnuvada emeği olan Başta, Gençlik hizmetler spor il müdürü Emrullah Güler`e Şampiyon olan hem erkek hemde kız kardeşlerimize ve onları bu seviye ye getiren değerli öğretmenlere en önemlisi öğrencilerimizin velilerine çok teşekkür ediyorum başarılarının devamını diliyorum”. Dedi.

Fırat Demir – Haber49 Gazetesi

Şampiyon Muş Kanoute Spor
Muş Spor’lu futbolcu Ömer Çetinbaş öğrencilerin yüzünü güldürdü
Taraftarlarımız 90 dakika yine susmadı
MuşSpor ligi galibiyetle kapattı