Voleybol Anadolu Yıldızlar Ligi

Adıyaman’da düzenlenen müsabakalarda, yarı finale adını yazdıran takımlar belli oldu. Muş Erkekler ve Bayanlarda Yarı finala kaldı.Cumhuriyet Spor Salonu’nda 16 ilden 300 sporcunun kızlar ve erkekler kategorisinde olmak üzere 6 grupta yapılan müsabakalar yarı finalistler belirlendi.

Müsabakalar sonunda gazetecilere açıklamada bulunan Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, gruplarında ilk iki sırayı alan takımların yarı finallerde mücadele edeceğini bildirdi.

Bakanlığın “Anadolu Yıldızları Parlıyor” projesi kapsamında Anadolu’daki çocukların bu tür organizasyonlarla spora kazandırıldığını vurgulayan Bağcı, burada başarı elde eden çocukların milli takıma kadar yükseldiğine işaret etti.

Çocukların müsabaka yapma alışkanlığının geliştiğinin altını çizen Bağcı, “Kendi liglerinde oynayan bu sporcularımız, bu tür maçlarla keşfediliyor. Burada harika bir şampiyona izledik. Centilmen bir şekilde mücadele oldu” diye konuştu.

Yapılan müsabakalarda, Kızlar grubunda Van, Muş, Gaziantep, Bitlis, Malatya, Mardin, Erkekler grubunda ise Gaziantep, Mardin, Malatya, Van, Batman ve Muş yarı finalist oldu.

Haber 49 Gazetesi

Şampiyon Muş Kanoute Spor
Muş Spor’lu futbolcu Ömer Çetinbaş öğrencilerin yüzünü güldürdü
Taraftarlarımız 90 dakika yine susmadı
MuşSpor ligi galibiyetle kapattı