Badminton kursu açıldı

Açtığı kurslarla toplumun her kesimine hitap eden Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü kurslarına bir yenisini ekledi.

Muş Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü, açtığı kurslarla toplumun her kesimine hitap ederken bu seferde badminton kursu açarak öğrencilere badminton ile tanışma fırsatı veriyor. İlk ve orta dereceli okul öğrencilerine yönelik açılan badminton kursun ile bu spor ilimizde yaygınlaştırılmak hedefleniyor. Açılan kursa kayıt yaptıran 36 öğrenciye badminton oyunun kuralları, badmintonun temel becerileri, tutuş ve vuruşları öğretilirken, Prof. Dr. Vahit Özmen İlk ve Ortaokulu Spor Salonu´nda malzeme dağıtımı yapıldı. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, öğrencilerin, badminton dalında spor yapmalarını sağlamaya yönelik, malzemeleri dağıttıklarını ve dağıtılan malzemeler vesilesiyle çocukların sosyal, kültürel, sanatsal, sportif faaliyetler ile iç içe eğitimlerini sürdüreceklerini belirterek, “Bugün, Vahit Özmen İlk ve Ortaokulu´nda eğitim-öğretim gören öğrencilerimize badminton malzemesi dağıtımı gerçekleştirdik. Özellikle badminton Federasyonu tarafından öğretmen ve eğitimci olarak Cesur Mutlu hocamıza teşekkür ediyorum. Halk Eğitim Merkezimizle birlikte öğrencilerimizin spor yapması, öğrencilerimizin sporla buluşması, öğrencilerimizin sporun her alanında başarı göstereceklerine dair olan kanaatimiz burada bir kez daha gerçekleşti. Öğrencilerimizin, badminton dalında spor yapmalarını sağlamaya yönelik, malzemeleri dağıttık.  Dağıtılan malzemeler vesilesiyle çocuklarımızın sosyal, kültürel, sanatsal, sportif faaliyetler ile iç içe eğitimlerini sürdürecekler. Bu anlamda emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan bu kursun, ilimize, öğrencilerimize hayırlar getirmesini diliyorum. Bu anlamda ilimizde milli sporcuların çıkabileceği düşüncesi bizlerde hasıl olmuştur. Ben inanıyorum ki emek verdikten sonra, çaba gösterdikten sonra birçok öğrencimizin başarı gösterebileceğine inanıyoruz. Bir kez daha emek veren bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“Bazı Öğrenciler Bu Sporla İlk Defa Tanışma Fırsatı Buldu”

Badminton antrenörü Cesur Mutlu ise, Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünce Prof. Dr. Vahit Özmen İlk ve Ortaokulu Spor Salonu´nda açılan badminton sporuyla ilgili bir açıklama yaptı. Kursun hafta içi her gün yoğun bir ilgiyle devam ettiğini ve kursa 36 öğrencinin katıldığını aktararak, “Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından Prof. Dr. Vahit Özmen İlk ve Ortaokulu Spor Salonu´nda badminton kursumuzu açtık. Kursumuza katılan öğrencilere malzemelerini dağıttık. Malzeme dağıtım törenine; Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürü Vedat Beyazduman, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Muhsin Aksoy, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.  Son zamanlarda ülkemizde büyük bir gelişim gösteren badminton sporunu Muş´ta da yaygınlaştırmak için Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurs sayesinde bazı öğrenciler bu sporla ilk defa tanışma fırsatı buldu. Kursa katılan öğrencilerimize badminton oyun kuralları, servis, badminton temel becerileri, tutuş ve vuruşları öğretiyoruz. Kursa 36 öğrencimiz kayıt yaptı. Kursumuzun eğitimlerini Prof. Dr. Vahit Özmen İlk ve Ortaokulu Spor Salonu´nda vereceğiz. Kursun açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.  Badminton kursuna katılan öğrenciler ise, badminton sporunun çok eğlenceli bir spor dalı olduğu için kursa kayıt yaptırdıklarını söylediler. Kursa yeni başladıklarını belirten öğrenciler, en büyük hedeflerinin badminton dalında milli sporcu olmak olduğunu kaydettiler. Malzeme dağıtım töreni, Muş Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ve Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürü Vedat Beyazduman´ın öğrencilere badminton malzemeleri dağıttı. Malzeme dağıtımından sonra verilen ikramla tören sona erdi.

Muş Ovası Gazetesi

Yeşil Varto Spor’da 9 transfer
Muş Sporu’un Şampiyonluğuna kimse gölge düşüremez
BAL Ligi’nde ilimizi Varto temsil edecek
Muş Spor 3’üncü Lig’e yükseldi