Bu kurslar tamamen ücretsiz

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan ve illerde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerince organize edilen Yaz Spor Okulları başladı.  Her yıl okulların tatil olmasının ardından başlatılan Yaz Spor Okulları bu yılda törenle açıldı.

İlimiz Şehir Stadyumu´nda yapılan törende Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal öğrencilere iyi bir tatil geçirmelerini diledi.

Bakanlık destekli okullar bünyesinde öğrenciler 29 Haziran-1 Eylül tarihleri arasında seçmiş oldukları spor branşında eğitim alacaklar. Çocukların kapalı mekanlarda ve internet başında geçen antisosyal yaşamlarını değiştirmek, çocukların sosyalleşmelerinin yanı sıra beceri kazanmalarını sağlamak amacıyla açılan Yaz Spor Okulları´nda tam 14 branş bulunuyor.

Basketbol, Futbol, Atletizm, Badminton, Boks, Jimnastik, Hentbol, Güreş, Judo, Karate, Kayak, Masa Tenisi, Tenis ve Voleybol branşlarında verilecek eğitimlere şu ana kadar tam bin başvuru yapıldı. Yüzme haricinde neredeyse tüm spor dallarında verilen eğitimlerde başvurular devam ediyor. Alanında başarılı antrenörler tarafından eğitim alacak öğrenciler, idmanlarını stat, kapalı spor salonları ve Gençlik Merkezi´nde yapacaklar. Hedefimiz iki bin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen kurslara şu ana kadar bin öğrenci kayıt yaptırmış durumda.

Bu sayının bir hafta sonra iki bine ulaşmasını temenni ettiklerini ifade eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, velilerden öğrencilerini mutlaka kurslara getirmelerini istedi. Kursların tamamen ücretsiz olduğunu vurgulayan Kartal: Malumunuz 29 Haziran olması sebebiyle her yıl olduğu gibi bu yıl da Yaz Spor Okulları´nın açılışını yapmaktayız. Yaz Spor Okulları´na katılacak olan öğrencilerin bir kısmıyla burada temsili bir açılış yaptık. Onlara tişört ve şapka dağıtımı yaptık.

Şu ana kadar okullarımız için bin kişi başvuru yaptı. Başvuruları almaya devam ediyoruz. Bu sayının bir hafta sonra iki bine çıkmasını umut ediyoruz. Yüzme hariç bütün branşlarda spor okulumuz var.

Basketbol, futbol, judo, tekvando, güreş, jimnastik ve daha birçok dalda eğitimler vereceğiz çocuklarımıza. Toplamda 14 tane kurs açmış bulunmaktayız çocuklarımız için. Tamamen ücretsiz olan kurslarımızla amaçladığımız şey şu; gençlerimiz yaz tatillerini iyi değerlendirsinler. Vakitlerini internetle geçireceklerine daha sosyal aktiviteler yapmaları ve zamanlarını dolu geçirmeleri şeklinde konuştu.

Çocukların daha da sosyalleşebilmeleri için bu okulların büyük bir fırsat olduğuna dikkat çeken Kartal: Velilerden ricam çocuklarını bu kurslara yönlendirsinler. Buraya gelen velilerimize bu kursları komşularına ve yakınlarına söylemeleri ricasında bulunduk. Kız, erkek fark etmez, yeter ki veliler duyarlı olsun ve çocuklarını getirsinler. Çocuklarının sosyalleşmesi için bu avantajı kullansınlar. Kurslara ilgi gösteren bütün velilerimize çok teşekkür ediyorum ve çocukların iyi bir yaz tatili geçirmelerini diliyorum. Kurslarımız 29 Haziran itibariyle başlıyor ve 1 Eylül´de de sona erecek ifadelerini kullandı.

Muş Ovası Gazetesi

Muşspor Çatalca Deplasmanında
Muş Spora PFDK dan Ceza Geldi
Muş Spor, Bursa Yıldırım Spor 2-2 Berabere
Muş Spor 5. Kez Berabere Kaldı