Bulanık Belediyesi’nden spora destek

Bulanık´ta okulların spor faaliyetlerinin geliştirilmesi, genç yetenekli sporcuların kazanılması için destekleri sürüyor.

Bulanık´ta okulların spor faaliyetlerinin geliştirilmesi, genç yetenekli sporcuların kazanılması için destekleri sürüyor. İlçe Gençlik Hizmet Spor Müdürlüğü ve Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen ´Spor Malzemesi Dağıtım Töreni´ kapalı spor salonunda Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan´ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Spor alanlarda başarı gösteren genç yeteneklerin coşkuyla karşıladığı Başkan Vekili Uzan, herkesi selamlayarak, “Bugün burada belediyemizce spora verilen katkıyı tescillemek için toplanmış bulunmaktayız. Sizin her zaman eğitiminiz bizim birinci önceliğimiz bunu yaparken de sporu dışlamak maksadıyla yapmak değil, sporu hayatımızın bir parçası haline getirmek için belediye olarak gayret ediyoruz” dedi. Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, “Değerli gençler bildiğimiz gibi çağımızda obezite büyük bir problem haline geldi” vurgusunu yaparak, “Bununla mücadele etmek için sporu hayatımızda önemli bir yere bırakmalıyız. Onun için içinde bulunduğumuz kapalı spor salonumuzu en etkin, en verimli şekilde kullanmamız gerekiyor. Okul çıkışlarında voleybol, basketbol, masa tenisi gibi spor dalların da gelip kendinizi geliştirin.

Bizim derdimiz sporu hayatınızda yer edinmesini sağlamak” şeklinde konuştu. Sağlık problemlerimizin giderek çoğaldığını belirten Başkan Vekili Uzan, Bunun başında sağlıksız beslenmenin, sporsuz bir hayatın neden olduğunu açıklayarak bir çok günlük hastalıklarla da mücadele etmek zorunda kaldığımızı söyledi. Bunların önüne geçip sağlıklı nesillerin yetişmesi adına spor etkinliklerin giderek yaygınlaştırılması gerektiğini ifade eden Başkan Vekili Uzan, “Bizler elimizden geldiğince sizlere destek olacağız açıklamasını yaptı. Sizlerin yeni nesiller ve başarılı sporcular olarak daha iyilerine layıksınız. İçeri girdiğimizde dalgalanmış bayraklarla ve güzel coşkuyla karşıladığınız için teşekkür ederim” diye konuştu. Belediye Başkan Vekili Uzan, gençlerin başarılarının devamını dileyerek konuşmasına son verdi.

Muş Ovası Gazetesi

Muş Spor, Kritik Maça Hazır
Muşspor, Orduspor 1967 A.Ş. İle Puan Arayışında
Muşspor’da galibiyet hasreti devam ediyor
Muşspor, Alanya Kestel Maçı Öncesi Playoff Şansını Arttırmak İstiyor