Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası’nda MAUN Zaferi

Muş Alpaslan Üniversitesi Öğrencileri Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası’nda Zafer Kazandı!

Muş Alpaslan Üniversitesi öğrencileri, Erzurum’da düzenlenen Üniversiteler Arası Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası’nda klasik ve serbest stil kategorilerinde gösterdikleri muazzam performansla büyük bir başarı elde etti.

Klasik stilde yarışan öğrencilerimiz Amed Oğlağo Türkiye 2.’si, Eyüp Güler ise Türkiye 4.’sü olarak üniversitemizi gururlandırdı. Serbest stil kategorisinde Amed Oğlağo Türkiye 1.’si, Eyüp Güler Türkiye 5.’si ve Muhammed Sida Oğlağo Türkiye 6.’sı olarak büyük bir başarıya imza attı.

Üniversitemizin takımı erkekler kategorisinde Türkiye 2.’si, kadınlar kategorisinde ise Türkiye 3.’sü olarak topluca büyük bir başarıya imza attı. Muş Alpaslan Üniversitesi, Üniversiteler Arası Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası’nda adından söz ettiren bir performans sergiledi.

Muş Alpaslan Üniversitesi Rektörü Mustafa Alican, öğrencilere gösterdikleri başarıdan dolayı tebriklerini ileterek, “Öğrencilerimiz, sporda gösterdikleri üstün performansla hem üniversitemizi hem de şehrimizi gururlandırdı. Bu başarılar, çalışmalarının bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Kendilerini tebrik ediyor, gelecekteki başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Muş Alpaslan Üniversitesi’nin sporcuları, bu üstün performanslarıyla bir kez daha üniversite adını Türkiye genelinde duyurdu. Sporcularımıza başarılarının devamını ve gelecek yarışlarda da aynı başarıyı sürdürebilmelerini dileriz. Fırat Demir

Muşspor 2. Lig Yolunda Dev Adım Attı
Muş Spor, Kritik Maça Hazır
Muşspor, Orduspor 1967 A.Ş. İle Puan Arayışında
Muşspor’da galibiyet hasreti devam ediyor