Lalezar Spor şampiyon oldu

Voleybol 2. Liginde ilimizi temsil eden Lalezar Spor hafta sonunda karşılaştığı rakibi Silvan Gençlik Sporu 3-0 mağlup ederek şampiyon olmayı başardı.

Muş Lalezar Spor, Silvan Gençlik Sporu 3.0 mağlup ederek grubunda şampiyon oldu. Muşu Voleybol 2. Liginde temsil eden Muş Lalezar Spor, Deplasmanda Silvan Gençlik Sporu 3- 0lık Skorla mağlup ederek Play-Off müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

Türkiye Voleybol Federasyonun düzenlediği resmi müsabakalar çerçevesinde 2016-2017 sezonu 2. Liginde mücadele eden temsilcimiz Muş Lalezar Spor, Silvan Gençlik Sporu Silvan İlçe Spor Salonunda hafta sonu oynanan müsabakada 3-0 mağlup ederek 48 puanla şampiyon olmayı başardı.

Muş Lalezar Spor Ayhan, Kadir, Maşallah, Ömer, Ali ve Birol ilk altısıyla müsabakaya başladı,

Karşılaşmanın 1. Seti 9-25- 2.Seti 14-25 ve 3.Seti de 14-25 sayı üstünlüğü ile müsabakadan 3-0lık skorla galip ayrılmayı başardı.

Karşılaşmadan sonra açıklamalarda bulunan Muş Lalezar Spor Kulübü Başkanı Ferzende Emre, çok zor şartlarda müsabakalara çıkmaktayız, buna rağmen takım olarak en iyi mücadelemizi yapıp Muş ilini en iyi bir şekilde temsil etmeye çalışıyoruz.

15-17 Mart 2017 tarihleri arasında Konya ilinde yapılacak olan Play-Off müsabakalarında ilimizi en güzel bir şekilde temsil ederek 1.Lige çıkmak istiyoruz dedi.

Bu arada diğer temsilcimiz Muş Yetiştirme Yurdu Spor Kulübü de lig boyunca başarılı bir performans göstermesine rağmen averajla Play-Offa katılma şansını kaçırdı.

EMREDEN TEŞEKKÜR

Gençlerin sportif etkinliklerle topluma faydalı bireyler haline geldiğini aktaran Emre, Muş Lalezar Sporun bu başarılara imza atmasında katkıları olan başta Devletimize, İçişleri Bakanlığına, Kalkınma Bakanlığına, Spor Toto Teşkilat Başkanlığına, Sayın Valimiz Seddar Yavuz beye, Milletvekilimiz Sayın M. Emin Şimşek beye, Rektörümüz Sayın Fethi Ahmet Polat, Belediye Başkanımız Sayın Feyat Asya, Vali Yardımcılarımıza, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürüne, İl Özel İdaresi Genel Sekreterine, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürüne ve adını sayamadığım herkese sonsuz şükranlarımızı sunarız dedi.

 

Muş Manşet Gazetesi

Taraftarlarımız 90 dakika yine susmadı
MuşSpor ligi galibiyetle kapattı
Muş spor’da 3 puan 3 golle geldi
Yağmur Spor kadın futbol takımı şampiyon oldu