Muş Lalezar Spor Play-Off’a girmeyi garantiledi

Türkiye Voleybol Federasyonu Faaliyetleri kapsamındaki oynanan 2.lig Voleybol müsabakasında hafta sonu Muş Atatürk spor salonunda oynanan müsabakada Muş Lalezar Spor Ezeli rakibi olan Bitlis TÜRŞAD spora set vermeden 3-0 mağlup etti.
Sercan, Kadir, Mustafa, Burak, Volkan ve Muhammed ilk altısı ile sahaya çıkan temsilcimiz müsabakanın setlerini farklı bir üstünlük ile 25-22, 25-14 ve 25-12 skorlarla Lalezar Spor lehine sonuçlandı. Bu sonuçla oynadığı 12 müsabakadan 10’nunu kazanarak 30 puana ulaşarak 01-04 Mart 2019 tarihinde Malatya ilinde yapılacak olan play-off müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

Müsabakadan sonra açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Ferzende Emre sezona iyi bir başlangıç yaptığımız için çok mutluyum bütün sporcularımı ve teknik heyetimi canı gönülden tebrik ederim, amacımız bu sene müsabakalarda iyi neticeler alıp play-off çıkmaktı bunu da başardık play-off müsabakalarında da başarılı sonuçlar elde ederek 1.lige çıkmak istiyoruz.
Bizim amacımız sporda başarılı sonuçlar almanın yanında gençlerimizi kötü alışkanlıklardan koruyarak onlara spor bilincini aşılamak ve üniversite kapılarını açmaktır.

Biz kulüp olarak devletimizin sayesinde bugüne kadar 114 kardeşimizi üniversiteye yerleştirdik, bunlardan bir kısım şu an öğretmen ve antrenör olarak devletimize ve çocuklarımıza hizmet vermektedirler.

DEVLETİMİZE VE DESTEKLEYENYENLERE SONSUZ ŞÜKRANLARIMIZI SUNARIZ Kulüp başkanı Ferzende Emre devam ettiği açıklamalarında elde edilen bu başarılarda Devletimizin, Bakanlıklarımızın, Valiliğimizin bu güne kadar bizlere vermiş olduğu SODES-PRODES proje destekleri ile şükürler olsun malzeme, konaklama, iaşe, araç-yakıt konularında hiçbir sıkıntı yaşamadık Allah Devletimizden Devlet Büyüklerimizden razı olsun bu destekler sayesinde kulübümüz yıllardır başarıdan başarıya koşmaktadır. Bizlere desteklerini esirgemeyen başta Devletimize, İçişleri Bakanlığımıza, Kalkınma Bakanlığımıza, Valilerimize, Vali Yardımcılarımıza, Belediye Başkanlarımıza, İl Dernekler Müdürlüğüne, DAKA çalışanlarına şükranlarımızı sunarız. Şunu özellikle belirtmek istiyoruz elde edilen bu başarılar kendiliğinde gelmemektedir, Devletimiz, Bakanlıklarımız, Valiliğimiz ve İlgili kamu kuruluşların desteği olmadan bu başarıların elde edilmesi mümkün olmayıp hatta imkânsızdır. Biz kulüp olarak her şeyin devletten bekleyen bir olguyu kırmak istiyoruz onun içinde kendi imkânlarımızı da birleştirip başarıya nasıl ulaşılır onun muhasebesini her zaman yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz inşallah.

Şampiyon Muş Kanoute Spor
Muş Spor’lu futbolcu Ömer Çetinbaş öğrencilerin yüzünü güldürdü
Taraftarlarımız 90 dakika yine susmadı
MuşSpor ligi galibiyetle kapattı