Muş Spor’lu futbolcu Ömer Çetinbaş öğrencilerin yüzünü güldürdü

Muş Spor’un forvet oyuncusu Ömer Çetinbaş Muş mevlana imam hatip ortaokulunda eğitim gören öğrencilere spor malzemesi dağıttı.

Bazı öğrencilerin Muş Spor forması taleplerini karşılayacağını aktaran Ömer Çetinbaş ‘ Kendi şehrimde öğrenci kardeşlerimle bir araya gelmemden dolayı mutlu oldum , öğrencilere sporun önemine değinerek tavsiyelerde bulunduk. Bazı öğrenci kardeşlerimi kırmayarak kollarına ve toplara imza attım. Hem onlar hem de biz çok mutlu olduk. İnşallah önümüzdeki sezon bu anılarımı takım arkadaşlarımla paylaşıp, onların da destek de bulunmasına vesile olacağım, öğrencilerin sadece spor yaparak zaman geçirmeyeceklerini, yeteneklerini geliştirerek ileriye dönük hazırlanmış olacaklarını ‘ söyledi Fırat Demir / Muşspor Haber
[08:48, 10.06.2023] Fırat Demir: Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican Devir Teslim Töreni İle Görevine Başladı

Dün Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Muş Alparslan Üniversitesi – MAUN rektör olarak atanan Prof. Dr. Mustafa Alican bugün yapılan devir teslim töreni ile Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’tan görevi devraldı.

Yeni Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican, Rektörlük binası önünde Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Genel Sekreter Harun Demir, rektör yardımcıları, akademik ve idari personel ile basın mensupları tarafından çiçeklerle karşılandı. Yapılan karşılama töreninin ardından Prof. Dr. Mustafa Alican Rektörlük makamında gerçekleşen devir teslim töreni ile Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’tan rektörlük görevini devraldı. Prof. Dr. Polat, Rektör Alican’a yeni görevinde başarılar diledi.

Törende konuşan Prof. Dr. Polat sözlerine “Allah hayırlı eylesin, Rabbim mahcup etmesin” diyerek başladı. Prof. Dr. Polat konuşmasında “Rektörlüğe çok arkadaşımız müracaat etti. Tüm arkadaşlarımız ve adayların hepsi benim için çok değerliydi. Mustafa hoca daha önceden birlikte çalışma yaptığımız çok değerli bir hocamız. Özellikle Malazgirt ile ilgili birlikte pek çok çalışma yaptık.

Sayın Cumhurbaşkanımız ilk atamamda Fethi hoca, Malazgirt’e sahip çıkmanı bekliyoruz, diyerek bir talimat vermişti. Bende Malazgirt’e sahip çıkmak için elimden geleni yaptım. Şimdi Malazgirt’e benden daha fazla sahip çıkacak birinin Muş Alparslan Üniversitesine rektör olması beni çok sevindirdi” dedi. Prof. Dr. Polat, bundan sonra İstanbul Üniversitesinde olacağını ve Muş’tan gelecek herkese kapılarının açık olacağını ifade etti.

Yeni Rektör Alican da konuşmasına “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Muş Alparslan Üniversitesi rektörlüğüne atanmış bulunuyorum. Yüce rabbim evvela kendisine sonrasında bize bu vazifeyi uygun gören Sayın Cumhurbaşkanımıza ve YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol Özvar’a karşı bizleri mahcup etmesin” ifadeleri ile başladı.
Rektör Alican 3 yıl Prof. Dr. Polat’la beraber çalıştığını ve kendisiyle tanıştıktan sonra bütün kariyer planlarını bu yönde yapılandırarak Muş’a geldiğini belirtti. Aralarında Malazgirt Savaş Alanının Tespiti Projesinin de bulunduğu Malazgirt’le ilgili çok önemli çalışmalar yaptıklarını dile getiren Rektör Alican proje kapsamında bu yıl önemli verilere ulaştıklarının altını çizdi. Fırat Demir

Muşspor 2. Lig Yolunda Dev Adım Attı
Muş Spor, Kritik Maça Hazır
Muşspor, Orduspor 1967 A.Ş. İle Puan Arayışında
Muşspor’da galibiyet hasreti devam ediyor