Muş Sporu’un Şampiyonluğuna kimse gölge düşüremez

Bölgesel amatör lig de gurubunu lider bitirip, Play-off karşılaşmalarında rakiplerini eleyerek 3. lig e çıkan Muş Spor Başkanı Maşallah Kandemir, Bazı sosyal medya hesaplarda Muş spor ile ilgili asılsız paylaşımlara ve söylemlere açıklık getirdi.

Maşallah Kandemir; 26.04.2022 tarihinde Muş sporumuzun 3.üncü lige çıkması üzerine sosyal medya hesapları üzerinden Bitlis Öz Güzeldere Spor kulübünün takımımızın şike yaptığına ilişkin paylaşımları üzerine iş bu basın açıklamasının yapılması zorunluluğu hasıl olmuştur.

Kulübümüz ve takımımız zorlu geçen ligin ardından kendi grubunu lider tamamlayarak Bitlis öz Güzeldere Spor ve Fırat Üniversitesi futbol takımıyla birlikte 22-04.2022 ve 26-04.2022 tarihleri arasında Trabzon ilinde oynanan Play-Off’ müsabakalarına katılmaya hak kazanmış, yapılan müsabakalar neticesinde takımımız şampiyon olarak bir üst lige çıkmaya hak kazanmıştır. O tarihten sonra kötü niyetli kişilerce şanlı kulübümüzün şike yaptığı yönünde mesnetsiz iddialar ile başarısına gölge düşürmeye yönelik yapılan kasıtlı itibar suikastilerinin hepsi beyhudedir.

Bahsi geçen paylaşımlarda Muş Belediyespor masörü ile yine Muş Belediyespor futbolcusu arasında yapılan ve kayda alınan konuşmalarda 1984 Muş Spor Kulübü’ yetkilerinin ilgili futbolcuya şike teklifinde bulunduğu yönünde diyaloglar geçse de konuşmalarda adı geçen kulübümüz yetkilerinin söz konusu konuşmalarda herhangi bir ilgisi ve bilgisi bulunmamaktadır. Olayın aslı ilimizin diğer temsilcisi olan Muş Belediyespor masörünün kendi takım futbolcularının şike yaptıkları yönünde almış oldukları duyumlara istinaden ilgili futbolcuyu arayarak dolaşan iddialarının gerçekliği olup olmadığını öğrenmek maksadıyla kendince sporcunun ağzından laf alma çabasından ibarettir. Kaldıki bu husus adli mercilere intikal etmiş, şahsın kollukta ki ifadesinde de videolardaki konuşmaları futbolcuların şike yapıp yapmadıklarını öğrenmek için kimsenin dahli olmadan tarafınca yapıldığını kabul etmiştir.

Kısacası kulübümüze elde edilen başarı taraftarımız, futbolcularımız, teknik ekibimiz ve yönetimimizin müşterek çalışmaları ve gayretlerini mahsulü olup elde edilen başarıyı başka sebeplere dayandırmaya çalışmak en hafif tabirle emeğe saygısızlıktır.

Muş ile Bitlis aynı coğrafyanın komşu iki kardeş ve dost şehridir biz biliyoruz ki kardeş ilimiz her ne kadar şampiyon olmadıkları için üzülseler de en azından üst lige çıkan takımın komşuları olan Muş temsilcisi olduğu için üzüntülerini sineye çekerek kendilerine yakışır şekilde takımımızın şampiyonluğunu gönülden Kutlamışlardır.

Kısacası herkes bilmelidir ki tarafımızca elde edilen şampiyonlukta zerre leke yoktur aksi yönde elinde bilgi ve belge olanları ilgili mercilere şikayete davet ediyoruz. Benzer şekilde iftira maiyetinde paylaşımlara devam edilmesi halinde yasal yollara başvuracağımızı bildiriyor, bu vesileyle tekrardan şampiyonluğumuzu tüm halkımıza armağan ediyoruz. Dedi

Fırat Demir – Muş Spor Haber

Şampiyon Muş Kanoute Spor
Muş Spor’lu futbolcu Ömer Çetinbaş öğrencilerin yüzünü güldürdü
Taraftarlarımız 90 dakika yine susmadı
MuşSpor ligi galibiyetle kapattı