Muşlu Karateci Hiranur Çakır Okul Sporlarında 3. Oldu

Muşlu karateci Hiranur Çakır, Okul Sporları Genç A-B Kız Erkek Türkiye Birinciliği müsabakalarında Türkiye üçüncüsü olmayı başardı.

Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde uzun yıllardır Milli antrenör Aydan Ferhatoğlu gözetiminde çalışan karateciler katıldıkları turnuvalarda almış oldukları madalyalarla göğsümüzü kabartmaya devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Okul Sporları Genç A-B Kız Erkek Türkiye birinciliği müsabakalarından Türkiye üçüncüsü çıkararak başarılarına bir yenisini daha ekledi.

7-10 Mart tarihleri arasında Samsun ilinde düzenlenen ve 56 ilden 467 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen Okul Sporları Genç A-B Kız Erkek Türkiye birinciliği müsabakalarında Muşlu karateci Hiranur Çakır 53 kiloda Türkiye 3’üncü olma başarısı gösterdi.

Küçük yaşlardan itibaren Karate sporu yapan Hiranur Çakır, Samsun’da düzenlenen Okul Sporlar Genç A-B Kız Erkek Türkiye birinciliği finalde rakibini mağlup ederek bronz madalya alarak göğsümüzü kabartmayı başardı.

Sporcuları ile Samsun’dan dönen Milli Antrenör Aydan Ferhatoğlu ile Muş Karate il temsilcisi ve karate antrenör Yakup Ferhatoğlu, sporcusunun başarısından dolayı kendisini tebrik ettiler. Fırat Demir

Muş Spor, Kritik Maça Hazır
Muşspor, Orduspor 1967 A.Ş. İle Puan Arayışında
Muşspor’da galibiyet hasreti devam ediyor
Muşspor, Alanya Kestel Maçı Öncesi Playoff Şansını Arttırmak İstiyor