Taraftar desteğiyle kazandık:2-1

Muş Spor F.C evinde ağırladığı Hakkari Spor´u taraftarın da desteğiyle 2-1 kazandı.

Türkiye Futbol Federasyonu Bölgesel Amatör Ligi´nde oynayan Muş Spor FC, hafta sonu evinde ağırladığı Hakkari Spor´u FK 2-1 mağlup etti. Çekişmeli geçen maçta Rize bölgesi hakemlerinde Yücel Büyük düdük çaldı.  Maçı ortada yöneten hakem Yücel´in yardımcılığını ise Özgür Akıncı, Akın Karabacak ve Murat Şahin yaptı. Ligin 7. haftasında Hakkari Spor´u kendi sahasında 2-1 mağlup eden Muş Spor, puanını 5´e yükseltti.

GALİBİYET GOLÜ YILDIZ ZAFER´DEN İlk yarısı 0-0 eşitlikle biten müsabakada Muş ekibi 66. dakikada aradığı golü buldu ve 1-0 öne geçti. Çok sayıda pozisyonu da değerlendiremeyen ekibimiz Muş Spor F.C 85. dakikada rakip takımın golüne engel olamadı ve skor 1-1 oldu. Son anları nefes kesen mücadelenin 90. dakikasında sahneye çıkan Zafer Yıldız, galibiyet golünü atarak, Muş Spor´un hanesine altın değerinde üç puan yazdırdı.

MUŞ SPOR KENTİ OLSUN´ Takım kaptanı Ramazan Çarboğa, Muş Spor´un daha iyi yerlere gelmesi için destek beklediklerini ifade etti. Çarboğa, Takım arkadaşlarımı kutluyorum. Bugün çok iyi mücadele verdik. Bizim için çok değerli olan üç puanı kendi evimizde almayı bildik. Biz çok iyi top oynuyoruz.

Biz bu maç ile çok iyi gördük ki, bize destek verildiği takdirde çok iyi yerlere geleceğimizi gördük. Biz belediyemizden, valiliğimizden destek bekliyoruz. Bize yardımcı oldun bizde daha güçlü bir şekilde Muş´un futbolunu daha üst sıralara tırmandıralım. Muş bir spor kenti olsun en önemlisi futbol kenti olsun.

Yeni stadımızın inşaatına da başlandı. Umarım yeni statta taraftarlarımız ile çok daha güzel sonuçlar alırız. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim; taraftarın gücü bize maçı kazandırdı. Taraftar yanımızda olsun biz her türlü kazanırız. Hakkari Spor´a başarılar dilerim şeklinde konuştu.

Muş Ovası Gazetesi

Muşspor Çatalca Deplasmanında
Muş Spora PFDK dan Ceza Geldi
Muş Spor, Bursa Yıldırım Spor 2-2 Berabere
Muş Spor 5. Kez Berabere Kaldı