Yağmur Spor kadın futbol takımı şampiyon oldu

Muş’ta genç kızların erken yaşta evlendirilmesinin önüne geçmek amacıyla 2013 yılında kurulan Yağmur Spor Kadın Futbol Takımı, oynadığı Türkiye Futbol Federasyonu Kadınlar 3’üncü Ligi 19’uncu grupta şampiyonluğa ulaştı. Kulüp başkanı Haldun Bayrak (60), bazen bankadan kredi çekerek kulübü ayakta tutmaya çalıştığını belirterek, “Futbolcu kızların hem spor yapmasını sağladık hem de üniversite hayallerini gerçekleştirerek erken yaşta evlendirilmelerinin önüne geçtik” dedi.

Emekli olan, evli ve 3 çocuk babası Haldun Bayrak, bölgede genç kızların erken yaşta evlendirilmesine engel olmak için, kısıtlı imkanlarla Muş Yağmur Spor Kadın Futbol Takımı’nı kurdu. Merkezde ve köylerde yaptığı taramalarla, ilk sporcularını takıma kazandıran Bayrak, şimdiye kadar 48 sporcunun üniversitelerdeki çeşitli spor dallarına kaydolmasını sağladı.

28 oyuncusu bulunan takım, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kadınlar 3’üncü Ligi 19’uncu grupta şampiyon olarak, Play-off’u garantiledi. Takım şimdi de 2’nci lig için hazırlanıyor. YEŞİL SAHALARIN TOZUNU ATIYORLAR’

Büyük hayallerle kurduğu Kadın Futbol Takımı’nda çok güzel işlere imza attıklarını ve atmaya da devam ettiklerini belirten Bayrak, “2013 yılında Muş’ta kurduğum Yağmur Spor Kadın Futbol Takımı sayesinde birçok genç kızımız gelinlik yerine forma giyerek düğün salonu yerine; stadyuma gitti. Yağmur Spor Kadın Futbol Takımı olarak, Türkiye Kadınlar 3’üncü Ligi’nin 19’uncu grubunun şampiyonu olduk. Önümüzde Play-off maçları var. Allah kısmet ederse orada da şampiyon olup, hedefimiz olan ikinci lige çıkacağız. Kızlarımız adeta yeşil sahaların tozunu atıyor” diye konuştu.

Muşspor 2. Lig Yolunda Dev Adım Attı
Muş Spor, Kritik Maça Hazır
Muşspor, Orduspor 1967 A.Ş. İle Puan Arayışında
Muşspor’da galibiyet hasreti devam ediyor