GAP oyunları başlıyor

Bu yıl Muşta düzenlenecek olan 8. Kış Spor Oyunlarına 13 ilden yaklaşık 250 sporcunun katılımı ile bugün start veriliyor.

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ali Kartal, 2014 yılı 8. Kış Oyunları’nın 31 Ocak ve 2 Şubat tarihleri arasında Muşta yapılacağını söyledi.

Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığının talimatıyla 2014 yılı Kış GAP Oyunları’nın Muşta yapılacağını açıklayan İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ali Kartal, 13 ilden katılımın sağlanacağını aktardı. Kartal, üç branşta düzenlenecek olan müsabakalara yaklaşık 250 sporcu ve idarecinin katılacağını söyledi.

Hazırlıkların tamamlandığını ve bugünden itibaren GAP Oyunlarının başlayacağını belirten Kartal, Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığının talimatıyla ilimizde bu yıl 2014 yılı Kış GAP Oyunları yapılacaktır. Kuzey disiplinini, Alp disiplini ve snowboard kategorilerinde müsabakalar yapılacaktır. Yarışmalara Hakkari, Van, Bitlis, Muş, Bingöl, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bayburt, Gümüşhane, Erzurum, Ağrı, Kars ve Ardahan illerinden katılımcılar olacaktır. Müsabakalara 250 sporcu ve idareci katılacaktır. Bu ilimizin tanıtımı çok güzel bir fırsat oldu. Hem kış turizminde tanıtılması ve hem de bölge illerinden gelen sporcuların ilimizi tanıması gerçekten olumlu sonuçlara neden olur. Memleketimiz ağır kış mevsimin yaşandığı bir yer. Bu tür organizasyonların Muş ilimizde yapılması için zaten Genel Müdürlüğümüze müracaat ediyoruz. İnşallah bundan sonra da güzel yarışmalar yapılacaktır. Bilindiği gibi ilimizde tesis sıkıntısı büyük ölçüde giderildiği ve her türlü alt yapıya hazır duruma getirildi. Tabi ki eksikliklerimiz var bu eksiklileri de inşallah gelecek yıl yeni projelerle tesislerimizde daha da büyümeler olacaktır.

Kaynak: mus.gen.tr / Muş Manşet Gazetes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Şampiyon Muş Kanoute Spor
Muş Spor’lu futbolcu Ömer Çetinbaş öğrencilerin yüzünü güldürdü
Taraftarlarımız 90 dakika yine susmadı
MuşSpor ligi galibiyetle kapattı