Lalezar hız kesmiyor

Türkiye Voleybol 2. Ligi´nde Muş´u temsil eden Muş Lalezar Spor, Bitlis deplasmanından galibiyetle döndü.

Türkiye Voleybol Federasyonun düzenlediği resmi müsabakalar çerçevesinde 2016-2017 sezonunda Türkiye Voleybol 2. Ligi´nde mücadele eden temsilcimiz Muş Lalezar Spor, Bitlis ili Tatvan İlçesi Spor Salonu´nda geçtiğimiz pazar günü karşılaştığı Bitlis Türşad Spor´u 3-1 mağlup ederek 3 puanı hanesine yazdırdı. Muş´u Voleybol 2. Ligi´nde temsil eden Muş Lalezar Spor, Bitlis Türşad Spor´u deplasmanda 3- 1´lik skorlarla mağlup ederek, puan cetveline 3 puan yazmayı başardı.

3-1 GALİP AYRILDI Muş Lalezar Spor; Ayhan, Kadir, Burak, Hakan, Maşallah ve Sercan ilk altısıyla sahaya çıktı. Karşılaşmanın Başhakemi Malatya bölgesinden Rıdvan Bozyiğit, Yardımcı Hakemi ise Eyyüp Şahin´in yönettiği müsabakada temsilcimiz Lalezar Spor 1. seti 15-25 aldı, 2.sette Bitlis Türşad toparlanarak 25-27 seti kazanarak bir birlik eşitliği sağladı. Lalezar Spor antrenörü yerinde değişiklik ve hamleler ile oyuna müdahale etti, 3. seti 20-25 4. seti de 24-26 alarak müsabakadan 3-1´lik skorla galip ayrılmayı başardı.

PLAY-OFF MÜSABAKALARINA KATILMAK İSTİYORUZ´ Karşılaşmayı değerlendiren Muş Lalezar Spor Kulübü Başkanı Ferzende Emre, çok zor şartlar altında müsabakalara çıktıklarını söyledi. Emre, yaptığı açıklamada, Çok zor şartlarda müsabakalara çıkmaktayız. Buna rağmen takım olarak en iyi mücadelemizi yapıp, Muş ilini en iyi bir şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Bitlis deplasmanın da çok çekişmeli ve zorlu bir müsabaka oynadık. Sporcu kardeşlerimi kutluyorum, takımımız tam anlamıyla daha hazır durumda değildir, onun için daha çok çalışıp play-off müsabakalarına katılmak istiyoruz ifadelerini kullandı.

RAKİBİMİZİ YENMEK İSTİYORUZ´ Başkan Emre konuşmasını şöyle sürdürdü: Biz daha önce alt yapımızı Sosyal Destek Programı (SODES) ile attık. Ancak alt yapıdan yetişen çok sayıda sporcumuz var. Bu sporcularımızla takımlar oluşturduk ve takımlarımızın gösterdiği başarı adeta bizi de etkiledi. Birçok çocuğumuzu çok güzel üniversitelere kazandırdık.

Bu da başlı başına bir başarıdır. Diğer iller, o kadar çok harcama yapmalarına rağmen bizim gibi başarılı olamıyor. Biz gönülden çalışıyoruz. Ancak artık bizlerde tükendik. Yetkililerimizin ve iş adamlarımızın bu güzel takıma destek vermesini diliyoruz. Önümüzdeki hafta kendi sahamızda oynayacağımız müsabakada rakibimizi yenerek, maçımıza gelen tartarımıza armağan edeceğiz.

Güçlü bir rakiple oynayacağız; ama biz elimizden gelen gayreti göstererek rakibimizi yenmek istiyoruz

Muş Ovası Gazetesi

BAL Ligi Temsilcisi Menderes Spor oldu
Okullar arası futsal turnuvası sona erdi
Muş Spor Ağrı Spor’a mağlup oldu
Muş Spor lig hazırlıklarına başladı