4 sporcuyla 5 madalya

Ağrı’da düzenlenen Kayaklı Koşu K2 Ligi’de 16 ilden 160 sporcu mücadele ettiği yarışmalarda 5 madalya aldık.

Türkiye Kayak Federasyonu’nun 2016-2017 sezonu faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu K2 Ligi 1.ci Ayak yarışları sona erdi. Küpkıran, Eski Harman ve Kumlu geçit sırtlarında düzenlenen ve 2 gün devam eden yarışmada 16 ilden 160 sporcu mücadele etti. Yarışmalara Dört sporcu ile katılan Muş eğitim spor kulübü derneği 5 madalya aldı.

Dört Aylık Çalışmanın sonucu 5 Madalya Kazandık

Muş Eğitim spor kulübü Hocası Burhan Oglago yaptığı açıklamada Türkiye Kayak Federasyonu’nun 2016-2017 sezonu faaliyet programında yer alan ve Ağrı’da düzenlenen Kayaklı Koşu K2 Ligi’ inde yıldız bayanlar ve çocuk bayanlar  olmak üzere   4 sporcu ile  katıldık ve  bu dört  sporcu ile beş madalya  aldık. Bu kayaklı koşu kulübümüzü yeni kurduk toplamda 20 sporcumuz bulunuyor bunlarda önümüzdeki sezon için hazırlıyoruz. Muş, ta yıllardan beri gelen geleneği sürdürmeyi hedefliyoruz kayaklı koşuda hep Türkiye de  Muş İlinin damgası vardı  bundan sonrada  yetiştireceğimiz  sporcu kardeşlerimizle  başarı  çıtasını daha da  yukarılara  çekmeye  çalışacağız.

Ağrı’da düzenlenen Kayaklı Koşu K2 Ligi müsabakalarına hazırlanırken Müştak Baba kız yurdu  yönetimine ayrıyeten teşekkür ederim bizlere kamp yapma olanağı sağladılar, sporcularımız bir hafta boyunca Kayal evine yakın olduğu için Müştak Baba kız yurdunda kaldılar, Yarışmalara böyle hazırlandık bu konuda bizden ve  sporcularımızdan desteklerini esirgemeyen Şükrü Çobanoğlu hocamıza da  çok teşekkür ederim. İnşallah bundan sonraki yarışmalarımızda bu tür başarılarımız devam edecektir. Dedi

Haber49 – Fırat Demir

Muşspor 2. Lig Yolunda Dev Adım Attı
Muş Spor, Kritik Maça Hazır
Muşspor, Orduspor 1967 A.Ş. İle Puan Arayışında
Muşspor’da galibiyet hasreti devam ediyor