Asfalt üzerinde antrenman

Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası´na hazırlanan Muş Alparslan Kayak ve Doğa Severleri Kulubü sporcuları antrenmanlarını tekerlekli kayakla asfalt üzerinde yapıyorlar.

Muş Alparslan Kayak ve Doğa Severleri Kulubü sporcuları, 20 Şubat´ta yapılacak olan Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonasına Muş´ta asfalt üzerinde hazırlanıyor.

Karın olmaması nedeniyle çareyi aslaft üzerinde tekerlekli kayakla antrenman yapmakta bulan sporcular, şampiyonada başarılı olacaklarına inanıyor.

YARINLARA HAZIRLIYORUZ´ Antrenör Veysel Oğlağo, zor şartlar altında önemli müsabakalara hazırlandıklarını ifade ederek şunları kaydetti: Milli takıma Muş´tan bir çok sporcu kazandırdık. 8 yıl üst üste Avrupa´da birinciliği kimseye kaptırmayan milli kayakçı Sabahattin Oğlağo gibi başarıdan başarıya koşan kayakçılarımız var. Sabahattin Oğlağo, şimdi Kayaklı koşu milli takımın antrenörlüğünü yapıyor. Bir taraftan alt yapıda bulunan sporcularımızı yarınlara hazıryoruz. Diğer taraftan Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası´na hazırlanan ekibimiz var. Kar olmadığı için sporcularımız antrenmanlarını yaz sezonunda olduğu gibi tekerlekli kayakla asfalt üzerinde yapıyor.

Kulübümüzde 30 kayakçı, haftada 5 gün antrenman yapıyor. Kayaklı Koşuda hedefimiz Türkiye´de ve olimpiyatlara başarılı olmak Muşlu sporcular Aysun Argun ve Ayşenur Yıldırım da karsızlığa rağmen asfalt üzerinde çalışıp en iyi dereceyi elde edeceklerini söylediler. İkili şöyle dedi: Amacımız güzel sonuçlar almak, İnşallah güzel sonuçlar alabiliriz.

Muş Ovası Gazetesi

Şampiyon Muş Kanoute Spor
Muş Spor’lu futbolcu Ömer Çetinbaş öğrencilerin yüzünü güldürdü
Taraftarlarımız 90 dakika yine susmadı
MuşSpor ligi galibiyetle kapattı