İşitme engelliler destek bekliyor

Türkiye İşitme Engelliler 2. Liginde mücadele eden ve sezon sonunda 1. Lige çıkmayı başaran Muş Engelsiz Adımlar Spor Kulübü, başarılarını sürdürmek için destek bekliyor.  Muş Engelsiz Adımlar Spor Kulübü, bu sezon mücadele ettiği Türkiye İşitme Engelliler 2. Ligini namaglup tamamlayarak 1. Lige yükselmeyi başardı.

Son maçında Siirt İşitme Engelliler Takımı ile karşılaşan ve maçı 5-0 gibi büyük bir farkla kazanmayı başaran temsilcimiz, 1inci Lige çıkmanın mutluluğunu yaşıyor. Bu başarılarını devam ettirmek için destek beklediklerini açıklayan Kulüp Başkanı Ahmet Güngör, 5 bin lira banka kredisiyle maçlara çıktıklarını ifade etti. Güngör açıklamasında: 12 Nisan 2015 tarihinden itibaren başlayan müsabakalar kapsamında ilk maçımızı Hakkâri takımı ile oynayarak 13-0, Batman`da Batman Kozluk takımı 7-0, Siirt takımını 3-0 hükmen, Hakkâri Yüksekova Takımını 4-0, Batman Kozluk takımını 9-2 ve kendi sahamızda Siirt takımını da 5-0 gibi farklı skorla yenip namaglup olarak 18 puan ile grupta şampiyonluğumuzu ilan ettik.

Bu sonuçlarla Türkiye İşitme Engelliler 1. Lig`de ilimizi temsil edeceğiz. Ayrıca Özel Sporcular Federasyonun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Artistik Jimnastik Şampiyonası 27-29 Mayıs 2015 tarihleri arasında Eskişehir`de yapılacak. Bu şampiyonaya da ilimiz Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okulu öğrencilerinden 2 sporcumuz katılacak. İnanıyoruz ki bu mücadelemizde de ilimize en güzel dereceler ile geleceğiz. Bizler dernek olarak bu başarıları kendi imkanlarımızla yapmaya çalışarak 3 bin TL ile 4 transfer yapmış ve deplasman giderlerimiz için çeşitli kurumlardan destek istememize rağmen her hangi bir destek verilmediğinden dolayı şahsen bankadan 5 bin TL kredi çekerek kulübün deplasman giderlerini karşılayabildim dedi. Güngör, destek verilmezse emeklerinin boşa gideceğini belirtti Güngör, konuşmasının devamında, verilen bu büyük mücadelenin kalıcı olması için destek beklediklerini ifade etti. Güngör konuşmasında: Destek verilmezse bunca emeklerimizin boşa gidecek olmasıdır.

Bu durumlar ancak ve ancak imkân ve fırsatlarla olabilecek şeylerdir. Ancak il olarak üzülerek belirtmek zorundayız ki gerekli olan maddi ve manevi desteği görememekteyiz. Biz engelli derneği olarak bizi aşmayan konular da zaten bir isteğimiz olamaz fakat yeni bir kulübüz şartlar ve imkânlarımız her zaman için yeterli olamayabiliyor. Fakat Muş ilinde engelli bireylere yönelik olarak faaliyete olan üç dernekten biriyiz. Özellikle bizler Engelsiz Adımlar Spor Kulübü Derneği olarak tüm zorluk ve imkânsızlıklara rağmen bu yıl edindiğimiz başarılar ortadadır. Ancak tüm bu başarılar ve zorluklar karşısında bizlerde önemsenmek ve desteklenmek isteriz fakat bu destekler maalesef derneğimize ve bu başarılarımıza rağmen olmamıştır.

Türkiye özel sporcular Türkiye Masa tenisi şampiyonasında Türkiye 3. Türkiye İşitme Engelliler Futbol 2. Liginde şampiyon olarak 1. Lige çıkan takımız. İnanıyoruz ki sonraki yıllarda yapılacak organizasyonlarda da Muş halkının ve kurum, kuruluşların, STK`ların, siyasilerin vereceği destek ve imkânlarla ilimize daha güzel başarılar getireceğiz. Engellerin bizlere engel olmadığını bir kez daha kanıtlamış olacağız ifadelerine yer verdi.

Muş Ovası Gazetesi

Muşspor 2. Lig Yolunda Dev Adım Attı
Muş Spor, Kritik Maça Hazır
Muşspor, Orduspor 1967 A.Ş. İle Puan Arayışında
Muşspor’da galibiyet hasreti devam ediyor