İskenderun’dan galibiyetle döndüler

İlimizi Garanti Tekerlekli Basketbol 1. Ligi´nde temsil eden Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, İskenderun deplasmanından 70-66´lık galibiyetle ayrıldı.  Garanti Tekerlekli Basketbol 1. Ligi´ndeki temsilcimiz Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, deplasmanda İskenderun Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile karşı karşıya geldi.

Maç boyunca rakibine az da olsa üstünlük kurmayı başaran temsilcimiz, maçtan 70-66´lık skorla galip ayrılmayı başardı. Maç sonunda temsilcimizde haklı galibiyetin sevinci yaşandı. Maç sonunda iki takım oyuncuları da birbirlerini tebrik ederek güzel bir fair-play örneği sergilediler.

Hedef Süper Lig Maç sonunda bir açıklama yapan Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı kaptanı Yasin Taşdemir, maç boyunca üstün bir oyun sergilediklerini ve önemli bir galibiyete imza attıklarını ifade etti. Süper Lig yolunda bir engeli daha aşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Taşdemir: Zorlu bir engeli de  aşmış olduk, tüm olumsuzluklara rağmen  Garanti Tekerlekli Basketbol Sandalye 1. Ligi´nde zirveyi hedefleyen  bir  takım olduk ve  inşallah geri kalan maçlarımızı da kazanıp Süper Lig hedefine kavuşmuş oluruz. Bizden desteğini esirgemeyen tüm herkese  teşekkür ederim özellikle  Muş Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Emrullah  Özbey abimiz bizi hiç yalnız  bırakmıyor tüm maçlarımız da yanımızda oluyor, ona ve  tüm destekçilerimize bu galibiyeti armağan ediyoruz dedi.

Küçük memleketin büyük sporcuları Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Başkanı Bedri Korkmaz da Süper Lig yolunda sona yaklaştıklarını söyledi. Deplasmanda alınan galibiyetin önemine vurgu yapan Korkmaz: Sporcularımız küçük memleketin büyük sporcuları.

Zorlu bir deplasmandan üstün ayrıldık, umarım bundan sonraki maçlarımızı da kazanırız  ve  hedeflediğimiz, çok istediğimiz Süper Lig´e çıkarız. Tüm sporcularımı kutluyorum. Desteklerini bizden esirgemeyen, Muş Valisi Seddar Yavuza´a, Muş Vali Yardımcısı Ercan Öter ve Muş Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Emrullah Özbey´e teşekkür ederim ifadelerini kullandı.

Muş Ovası Gazetesi

Muşspor 2. Lig Yolunda Dev Adım Attı
Muş Spor, Kritik Maça Hazır
Muşspor, Orduspor 1967 A.Ş. İle Puan Arayışında
Muşspor’da galibiyet hasreti devam ediyor