Muş’u temsil edecekler

THOF Muş İl Temsilciliğince düzenlenen halk oyunları Muş finallerinde çok sayıda takım yarıştı. Birbirinden renkli görüntülerin oluştuğu yarışmaya çok sayıda vatandaşta ilgi gösterdi.Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THF)  tarafından Muş´ta düzenlenen halk oyunları yarışmasına çok sayıda kulüp ve okul katıldı. Yıldızlar, gençler ve büyükler kategorisindeki halk oyunları yarışmasına çok sayıda vatandaşta ilgi gösterdi. Halk oyunlarında önemli dereceleri bulunan Muş, gerçekleştirilen bu il finalinde de dereceye girenleri Van´da gerçekleştirilecek olan bölgesel müsabakalara gönderecek. Karadeniz, Ege, İç Anadolu oyunların yanı sıra, Muş yöresine ait birçok oyun oynandı. Oyunlar katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

BÖLGE MÜSABAKALARINA KATILACAKLAR
Güzel görüntülerin oluştuğu yarışmada, bölgesel hakemler değerlendirme yaptı. Değerlendirme sonucu, Geleneksel kategoride; Büyüklerde Halk Eğitim merkezi, gençlerde Muş Gençlik Meclisi, yıldızlarda ise Halk Eğitim ve Aso Müdürlüğü birincilik elde etti. Düzenlemeli dalda ise büyüklerde Muş Folklor Kulübü, yıldızlarda ise yine Muş Folklor Kulübü birincilik elde etti. Oyun sonunda birincilere kupaları takdim edildi. Birinciler bölgesel müsabakalarda Muş´u temsil edecek.

BİRİNCİLİK ELDE ETTİK
Karadeniz yöresine ait oyunu oynayan ekipten Mustafa Sülü, başarılı bir oyun ortaya çıkardıklarını söyleyerek, Çok iyiydi, oynadık, Hocalarıma teşekkür ederim, Cemal hoca ve Hatice hocama teşekkür ediyorum. Türkiye´nin her yöresine ait oyunlar oynandı. Muş için birincilik elde ettik. Başarılıydık, Bizi böyle bir organizasyonda bir araya getirdikleri için teşekkür ederiz. Her yöreden geldik, halk oyunları olarak Karadeniz´de birleştik. Bölge Van´da olacak. Katılabilirsek Muş´u temsil edeceğiz. Muşlular Muş oyunu oynadı. Güzel ve eğlenceli geçti gerçektende. Bizde birincilik elde ettik. İnşallah başarılı olur Türkiye finallerine de katılırız diye konuştu.

Muş Ovası Gazetesi

Muş Spor, Kritik Maça Hazır
Muşspor, Orduspor 1967 A.Ş. İle Puan Arayışında
Muşspor’da galibiyet hasreti devam ediyor
Muşspor, Alanya Kestel Maçı Öncesi Playoff Şansını Arttırmak İstiyor