Yağmur Spor deplasmandan galip ayrıldı

Kadınlar 3. Ligi 8inci Grubunda mücadele eden Muş Yağmur Spor, Ağrı takımını deplasmanda 4-0 mağlup etti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kadınlar 3. Ligi 8inci Grubunda mücadele eden Muş Yağmur Spor, deplasmanda Ağrı Spor Lisesi takımıyla karşılaştı. Ağrı Şehir Stadyumunda yapılan karşılaşmada Muş Yağmur Spor Takımı, Ağrı takımını 4-0 mağlup etti. Zorlu kış şartları nedeniyle kız futbolcuların zorlandığı karşılaşmayı başarılı bir şekilde tamamlayan Muş Yağmur Spor Kulübü Bayan Futbol Takımı, ertelenen Batman ve Iğdır takımları için son hazırlıklarını yapıyor.

3. Ligde iddialı ve çok başarılı sporcularının olduğunu belirten Muş Yağmur Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Bayrak, Muşu en iyi şekilde temsil ettiklerini söyledi.

BU YIL 3 TRANSFERİMİZ OLDU

Muş Yağmur Spor Kulübü Bayan Futbol Takımında 30 lisanslı sporcularının olduğunu ifade eden Bayrak, Bu yıl Mersin Gençler Birliğinden Süreyya Eğinç, İstanbul Ataşehir 1. Lig takımından Pelda Aytekin ve Doğubeyazıt Takımından Zülfinaz Buluş takımımıza transfer edilmiştir. Bu transfer ile kulübümüze güç katık. 15 gün içerisinde deplasmanda Şırnak Nuh Sporu 4-1 mağlup ederek ardından Muş Alparslan Sporu 5-0, Muş Kartal Sporla 0-0 ve son olarak deplasmanda Ağrı Spor Lisesi takımını 4-0 mağlup ettik. Şuanda olumsuz hava koşulları nedeniyle 2 karşılaşmamız ise ertelenmiştir. Şuanda 30 sporcu ile aktif bir şekilde antreman ve çalışmalarına devam eden kulübümüz Muş için büyük bir gelecek vaat ediyor. Bu nedenle kulübümüze olan güven nedeniyle yeni sporcu kayıtları devam etmektedir dedi.

BİRÇOK AİLE ÇOCUKLARINI BİZE GETİREREK EMANET EDİYOR

2013 yılından itibaren Muş Yağmur Spor Kulübünün değişik liglerde takımlarıyla mücadele edip başarılar elde ettiğini kaydeden Bayrak, şunları söyledi: Şuanda birçok sporcumuz değişik üniversiteler de eğitim görmektedir. Türkiye Futbol Federasyonu Kadınlar Ligi Sorumlusu olan Nejla Güngör Hanımda sosyal medya üzerinde yaptığı açıklamada şunları ifade etmişti. Bayan futbolu oynayan bir sporcumuzun YGS ve Futboldan almış olduğu 100 tam puan ile direk Beden Eğitim Öğretmenliğini okuyabiliyor. Ayrıca Milli Takımın 5 kez formasını giyen bir bayan futbolcunun da YGS sınavsız geçebilecektir. Yani bu genç kızlarımız için bir fırsat olduğuna inanıyoruz. Şuanda birçok kız çocuğumuz hem spor yapıyor hem de geleceğe yönelik güzel adımlarla ilerliyor. Bu yüzden ailelerimizin güven ve takipleri çok ciddi bir şekilde bizleri motive etmektedir. Buradaki asıl amacımız ve çabamız çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde gelişimlerine katkıda bulunmak hem de eğitimlerine katkıda bulunmaktır.

KULÜP OLARAK DESTEK BEKLİYORUZ

2013 yılından itibaren aktif bir şekilde faaliyetlerine devam eden Yağmur Spor Kulübünün desteğe ihtiyacının olduğunun altını çizen Bayrak, Birçok karşılaşma ve deplasmanlarda tamamen kendi imkanlarımızla faaliyetlerimizi yürüttük. Bu faaliyetlerimizde destek olan iş adamlarımız ve yatırımcılarımızda oldu. Ancak şuanda çok ciddi bir şekilde desteğe tekrar ihtiyaç duymaktayız. Malum zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu konuda ciddi anlamda destek beklediğimizi açıklamak istiyoruz. Çünkü her deplansmanda 18 sporcu, bir bayan yönetici ve idarecinin katılımıyla 20 kişilik bir kafileyle müsabakalara katılıyoruz. Bu konuda barınma ve iaşe ihtiyaçlarımız oluyor. Bunun yanın da araç gideri de olmaktadır.

Bu konuda destek beklediğimizi bir daha açıklıyoruz. Bizlere destek veren başta Sayın Valimiz Seddar Yavuza ve Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Cengiz, iş adamı Orhan Sayılgan ve tüm destek veren kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz ifadelerini kullandı.

 

Muş Manşet Gazetesi

Muşspor Çatalca Deplasmanında
Muş Spora PFDK dan Ceza Geldi
Muş Spor, Bursa Yıldırım Spor 2-2 Berabere
Muş Spor 5. Kez Berabere Kaldı