Oğlağo kış olimpiyatlarında

22. Kış Olimpiyatları, bugün yapılacak açılış töreni ile Rusya’nın Soçi kentinde başladı. Sabahattin Oğlago olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil ediyor.22.

Kış Olimpiyatları, bugün yapılacak açılış töreni ile Rusyanın Soçi kentinde başladı.

Türkiye ise olimpiyatlarda, 6 sporcu ile madalya yarışı verecek. 6 sporcu arasında Muşlu Sabahattin Oğlago’da yer alıyor. 22. Kış Olimpiyatları, bugün Soçi Olimpiyat Parkında yer alan Olimpiyat Stadında yapılan görkemli bir törenle başladı. 23 Şubat Pazar gününe kadar sürecek Kış Olimpiyatlarının açılış töreninde, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın yanı sıra katılımcı ülkelerin başbakanları ve cumhurbaşkanları da bulunacak.

TARİHİN EN PAHALI KIŞ OYUNLARI 50 milyar dolar yatırımla, tarihin en pahalı kış oyunları olma özelliğini taşıyan 2014 Soçi Kış Olimpiyatlarında 2 bin 874 sporcu mücadele edecek. 2014 Soçi rekor yatırımın yanı sıra katılımcı sayısıyla da yeni bir rekora imza atıyor.

Olimpiyatlara Rusya 232, ABD 230, Kanada 220 sporcu ile katılırken, Türkiyeden ise 6 sporcu 3 dalda madalya yarışı verecek. 7-23 Şubat tarihleri arasındaki organizasyonda kayaklı koşuda Kelime Çetinkaya ve Sabahattin Oğlago, alp disiplininde Tuğba Kocaağa ve Emre Şimşek, buz dansında ise Agafonova-Uçar çifti Türkiyenin madalya umudu olacak.

Kaynak: mus.gen.tr / Muş Ovası Gazetesi

Muşspor 2. Lig Yolunda Dev Adım Attı
Muş Spor, Kritik Maça Hazır
Muşspor, Orduspor 1967 A.Ş. İle Puan Arayışında
Muşspor’da galibiyet hasreti devam ediyor