Spor Lisesi Türkiye Şampiyonu

Muş Spor Lisesi Kız Atletizm Takımı, Liseler Arası Kros Türkiye Şampiyonasında, şampiyon olan takım oldu.

Muş Spor Lisesi Türkiye şampiyonu oldu. Diyarbakır’da düzenlenen Liseler Arası Kros Türkiye Şampiyonası’nda, Türkiye şampiyonu oldu.

Spor Lisesi, Kız Atletizm Takımı önümüzdeki yıl yapılacak Dünya Şampiyonası’ndan da başarıyla döneceklerini belirtti. Antrenörler Naim Koçlardan ve Fatih Şener alınan başarıdan gurur duyduklarını söylediler. Spor Lisesi 10. sınıf öğrencisi Emine Akbingöl: “Muş’tan il birincisi olarak çıktık. Mardin’de yapılan Bölge Turnuvası’nda ikincilik elde ederek Türkiye finallerine katılmaya hak kazandık.

Mardin’de yapılan yarışlarda ferdi olarak 1. oldum. Diyarbakır’da yapılan Liseler Arası Kros Türkiye Şampiyonası’nda 18 takım arasından şampiyon olarak çıkmayı başardık. 120 sporcu arasından ise ferdi yarışlarda 3.lüğü elde ettim. Hedefimiz önümüzdeki yıl yapılacak Dünya Şampiyonası’nda 1. olmak” dedi. Mehtap Altun ise: “Yeterli imkânlarımız olmamasına rağmen çok iyi bir başarı elde ettik. Tartan pistimiz yok, kış olduğu için Şehir Stadyumu da kapalı. Her şeye rağmen Diyarbakır’dan şampiyon olarak dönmeyi başardık. Amacımız ilimizi, ülkemizi olimpiyatlarda en iyi şekilde temsil etmek. Sentetik sahada çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Spor Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Fatih Şener: “Diyarbakır’da düzenlenen şampiyonada Türkiye 1.si olduk. Birçok branşta yarışan sporcularımız aldıkları başarılarla bizleri gururlandırıyor. İlimiz şartları atletizm sporunun gelişimi için çok yetersiz. Bu konuda gereken yatırımın yapılmasını istiyoruz. Bu başarıların devamını sağlamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Amacımız önümüzdeki şampiyonalarda da başarılı olmak” dedi.

Muş Ovası Gazetesi

Muş Spor, Kritik Maça Hazır
Muşspor, Orduspor 1967 A.Ş. İle Puan Arayışında
Muşspor’da galibiyet hasreti devam ediyor
Muşspor, Alanya Kestel Maçı Öncesi Playoff Şansını Arttırmak İstiyor