Şampiyonlardan Büyükersoy’a ziyaret

Liseler Arası Türkiye Kros Şampiyonu sporcular, Vali Vedat Büyükersoyu ziyaret ettiler.Türkiye Şampiyonu olun Spor Lisesi Kros Takımı, Vali Vedat Büyükersoy’u makamında ziyaret etti.

Sporcuların yanı sıra ziyarete, İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Okul Müdürü Cesim Temurçin ve Müdür Yardımcısı Fatih Mirze katıldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Büyükersoy, Muş Spor Lisesi Kros Takımını başarılarından dolayı tebrik etti. Vali Büyükersoy, öğrencilerin bu başarıyı sadece sporda değil, eğitimlerinde ve yaşamlarında da sürdürmesi dilediğinde bulundu. 1 Mart 2015 Pazar günü Diyarbakır’da yapılan şampiyonada başarılı olan Muş Spor Lisesi Kros Takımı Genç Kızlar Kategorisinde, Emine Akbingöl, Derya Kunur, Hasret Urnek, Hamdiye Güven, Bahar Gök, Mehtap Altun adlı öğrencileri tek tek tebrik eden, Vali Büyükersoy, Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan ve Spor Lisesi Müdürü Cesim Temurçin, Müdür Yardımcısı Fatih Mirze’ye çalışmalarından dolayı ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne katkılarından dolayı teşekkür etti. Vali Büyükersoy,Türkiye şampiyonluğunu Muş’a getiren öğrencilerin herkesi gururlandırdığını söyledi.

Vali Büyükersoy: “Spor, ferdin beden ve ruh sağlığının gelişmesinin yanında, belli kurallara göre rekabet ölçüleri içinde mücadele etme, heyecan duyma, yarışma, yarışmada üstün gelme zamanını içerir” dedi.

Muş Ovası Gazetesi

Muşspor 2. Lig Yolunda Dev Adım Attı
Muş Spor, Kritik Maça Hazır
Muşspor, Orduspor 1967 A.Ş. İle Puan Arayışında
Muşspor’da galibiyet hasreti devam ediyor