Türkan: ilkel sistem dönüşmeli

Türkiye Kayak Federasyonu Merkez Danışma Kurulu Üyesi Kemal Türkan, kayak tesisindeki teleskinin telesiyeje dönüşmesi gerektiğini söyledi.

Muş Güzeldağ Kayak Merkezindeki tepeye çıkma yöntemi olarak kullanılan teleskinin artık ilkel olduğunu söyleyen Türkiye Kayak Federasyonu Merkez Danışma Kurulu Üyesi Kemal Türkan, teleskinin telesiyeje dönüşmesi gerektiğini belirterek, İlkel devam eden sistemin telesiyej dönüşmesi lazım. Teleferiğin mutlaka gelmesi konusunda talepte bulunacağız dedi.

Teşekkür Etti Türkiye Kayak Federasyonu Merkez Danışma Kurulu Üyesi Kemal Türkan, geçtiğimiz günlerde Muş Güzeldağ Kayak Merkezine kazandırılan snowtrack aracı için emeği geçen Muş Valisi Seddar, Yavuz, Ak Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri ve işletme sahibine teşekkür etti. İhtiyacı Karşılamıyor Tesiste birçok eksiklik bulunduğuna dikkat çeken Türkiye Kayak Federasyonu Merkez Danışma Kurulu Üyesi Kemal Türkan, tesisteki eksikliklerin giderilmesi ile modern bir tesise kavuşacak olan Muş´un bölgedeki önemli bir kayak merkezi konumuna gelebileceğini ifade etti. Kayak tesisinin ortalama olarak 15 yıla yakın bir zaman önce faaliyete geçtiğine değinen Türkan, günümüz şartlarında bu tesisin ihtiyacı karşılamadığını dile getirdi.

2 Günde Geliyordu Türkan, Kayak tesisi ortalama yaklaşık 15 yıla yakındır var. Büyük sıkıntılar yaşandı. Şimdi Snowtrack aracımızı kazandırdık. Emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Valimiz, vekilimiz, gençlik spor müdürlüğümüz hepsine teşekkür ediyoruz. Bu kayak evi günümüz şartlarına göre el vermiyor. Günün şartlarına göre oraya teleferik atılmalı, sporcu sayısı artırılmalı. Sporcu ve kulüp sayısı artırılmalı. Kafeteryaların, otellerin oraya girmesi lazım.

Halk orada sporla, kayakla buluşturulmalı. Dağ kayağı eğitimi de verildi. Bu eğitimler artırılabilir. Ben Fethiye´de ve Ürgüp´te görmüştüm. Muş´ta paraşüt gördük şaşırdık, hakikaten çok güzel. Yazında olabilir bunlar. Vatandaşlar getirilebilir ve burada paraşüt ile tanıştırılabilir. Hakikaten Snowtrack acil ihtiyacı olan bir araçtı. Kısmet değildi, imkanlar el vermedi.  Kışın kar yağınca haydi Bitlis İl Müdürlüğü´nü ara Snowtrackı iste. Vali bey devreye giriyor.

TIR´a yüklüyorlar. 2 günde geliyor. Karı eziyor. Sonra kayak yapılıyor. Bundan bir ay önce sayın vekilimiz Mehmet Emin Şimşek Bey, kayak evini ziyaret etmişti. Gençlik Spor Müdürümüz, İl Temsilcimiz, İşletme sahibi herkes istedi. Hakikaten zorunlu bir ihtiyaçtı. Bunu bizlere kazandıran Ak Parti Milletvekilimiz Emin Şimşek´e teşekkür ediyoruz. Amaç Başarıların Olduğu Bir Kent Ak Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek´in spor branşlarındaki çabalarını da hatırlatan Türkan, snowboard aracından sonra tesise artık yeni düzenlemeler yapılması gerektiğini bildirdi. Türkiye Kayak Federasyonu Merkez Danışma Kurulu Üyesi Kemal Türkan, teleferik ve telesiyej sistemi için mutlaka girişimlerde bulunacaklarının altını çizerek amaçlarının Muş´ta, spor ve sportif anlamda başarıların da kazandırılacağı bir kent olmak olduğunu aktardı.

En Acil Şey Teleferiktir Desteklerle bu sorunları da aşıp Muş´a yakışan bir tesis için çalışacaklarını kaydeden Türkan şunları ifade etti: Vekilimiz Şimşek, sadece kayağa değil bütün spor branşlarına  katkı sağlayacak. Tabi bunu böyle bırakmayacağız. Snowtrack geldi. Karları basıyoruz ama tesislerin pistlerin uzamasıyla ilgili, ilkel devam eden sistemin teleferiğe dönüşmesi lazım.

Teleferiğin mutlaka gelmesi konusunda talepte bulunacağız. Artık o şekil dağa, tepeye çıkma şekli Türkiye´de yok artık. Güzel bir tesise kavuşmak lazım. Sayın valimizin ve vekilimizin desteği lazım. Gençlik Sporun bununla ilgili proje yapması lazım. Snowtrack geldi. Teşekkür ediyoruz. Şimdi en acil şey ise teleferiktir. İl Müdürleri, temsilcileri, valimize ve vekilimize teşekkür ediyorum.

Muş Ovası Gazetesi

Yeşil Varto Spor’da 9 transfer
Muş Sporu’un Şampiyonluğuna kimse gölge düşüremez
BAL Ligi’nde ilimizi Varto temsil edecek
Muş Spor 3’üncü Lig’e yükseldi