Yaralanan sporcular acı içinde kıvrandı

Muş, TFF Genç Kızlar Şampiyonasına ev sahipliği yaptı. Şampiyonluk müsabakalarına Iğdır, Ağrı, Ağrı Doğubeyazıt ve Muş ilinden toplam 5 takım katıldı. Muş Şehir Stadyumunda 5 gündür devam eden müsabakaların finaline Ağrı Birlikspor ve Muş Yağmurspor takımları katılmaya hak kazandı. Bugün yapılan final karşılaşmasına sağlık ekiplerinin gelmemesi tepkilere neden oldu. Karşılaşmada sakatlanan bayan sporculara arkadaşları ve antrenörleri yardım etmeye çalıştı. Sakatlanan birçok sporcu acılar içinde kıvranarak ağladı. Sakatlık yaşayan sporcular arkadaşlarının yardımıyla saha dışına çıkarıldı. İlk yarının 0-0 tamamlandığı karşılaşmayı Ağrı Birlikspor 2-0 kazandı. Bu sonuçla Ağrı Birlikspor şampiyon olurken, Muş Yağmurspor ise 2. oldu.

Maçta sağlık ekiplerinin olmamasına tepki gösteren Muş Yağmurspor Kulüp Başkanı Haldun Bayrak, Ben buradan bütün Türkiyeye sesleniyorum; Muşta sağlık müdürlüğü ölmüştür. Sağlık Bakanlığının başı sağ olsun dedi.

Defalarca başvurmalarına rağmen sağlık ekiplerinin gelmediğini ifade eden Bayrak, Kanunlar ölmüştür Muşta. Kanun diye bir şey yoktur, bakın genç kızlarımız burada ve burada sağlık ekipleri yok. Sayın Başbakanımız binlerce ambulans göndermiş. Nerede sağlık ekipleri, hiçbir yerde yok. Kızlarımıza önem vermiyorlar. Geliyor, eline bir poşet alıyor ve poşet içindeki iki krem ile ben sağlıkçıyım diyor şeklinde konuştu.

Karşılaşmanın galibi olan ve sakatlanan Muş Yağmurspor futbolcularına ilk yardım müdahalesinde bulunan Ağrı Birlikspor Kulüp Antrenörü Özdemir Doğan ise, Çocuklar çok centilmence güzel bir maç yaptılar. Fakat sağlıkçı olmaması büyük bir sıkıntı yaşattı. Çoğu zaman kendimiz çocuklara müdahale etmek zorunda kaldık. İlk yardım bilgisine sahip birileri yardımcı oldular. Gerçekten sağlıkçı olmaması büyük bir sıkıntı ifadelerini kullandı.

Konu hakkında İHA muhabirinin telefonla ulaştığı Muş İl Sağlık Müdürü Dr. Serdar Türkoğlu, Sağlık Bakanlığının kendilerine verdiği talimatlar doğrultusunda hareket ettiklerini, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün kendilerine ücret ödemediklerinden dolayı ambulans göndermediklerini söyledi.

Muşspor Çatalca Deplasmanında
Muş Spora PFDK dan Ceza Geldi
Muş Spor, Bursa Yıldırım Spor 2-2 Berabere
Muş Spor 5. Kez Berabere Kaldı