Amatör lig başlıyor

2016-2017 Muş Amatör Futbol Ligi, bu hafta sonu oynanacak müsabakalarla başlıyor.

ASKF Başkanı Kemal Türkan, ligin sıkıntılarla başlayacağını söyledi. 2016-2017 Muş Amatör Futbol Ligi çekilen kuralar sonucunda bu hafta sonu başlıyor. İki ayrı grupta 12 takımın katılımıyla bu hafta sonu başlayacak olan Muş Amatör Futbol Ligi, birçok sıkıntı ile sezona başlayacak.

2016-2017 Muş Amatör Futbol Ligi´nin başta saha sıkıntısı ile başlayacağını belirten Muş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Kemal Türkan, ligde 6´şarlı A ve B grupları olmak üzere 12 takım mücadele edeceğini söyledi. Ligin her yıl olduğu gibi bu yılda sıkıntılarla başlayacağını söyleyen Başkan Türkan, yeni sezona özelikle saha sıkıntısı ile başlayacağını ifade etti.

Bu yıl futbolda büyük katılım olmasının kendilerini sevindirdiğini ancak sahalarının yetersiz ve eksik olmasının kendilerini düşündürdüklerini dile getirdi. Türkan hafta sonu sıkıntı ile başlayacak olan ligle ilgili şunları söyledi: Bu yıl farklı bir lig oynatıyoruz. İki grupta 6´şar takım mücadele edecek. A ve B olmak üzere oluşan gruplarda, A grubunda; Doğugücü Spor Kulübü, Yıldırım Spor, Menderes Spor, Öz Hasköy Spor, Muş Gençlerbirliği Spor ve Zafer Spor mücadele edecek. B Grubunda ise; Korkut Spor, 1917 Muş Spor, Sungu Spor, Kırköy Spor, Hasköy Spor ve Murat Spor mücadele edecek. Bu gruplarda ilk üç sırayı alan takımlar bir üst tura çıkacak.

Üst tura çıkan 6 takım arasında oynanan maçlarda 1´inci olan takımımız il şampiyonu olmuş olacak. Pazar günü saat 14.00´da Mardin Spor´la maçımız var Şehir Stadyumu´nda Eksiklerimiz Var´ Muş Spor´un çeşitli sıkıntılarının olduğunu vurgulayan Türkan, başarının gelmesi için var olan sıkıntıların ortadan kaldırılmasıyla başarıya ulaşılacağını kaydetti. Türkan, açıklamasına şöyle devam etti: Muş Spor´un çeşitli sıkıntıları var. Kendisine ait bir tesisinin olması gerekiyor. Tesisin varsa başarı gelir, tesis yoksa başarıdan kolay kolay bahsedemeyiz. Bu hafta sonu başlayacak ve henüz başlamayan liglerin başlaması ile mevcut sahalarımız yetersiz. Bu yıl İşitme Engelliler Süper Lig, BAL ligi, Bayanlar Ligi, Coca Cola Bölge Geliştirme Ligleri, 1. Amatör ve Gençler kategorilerinde maçlar oynanacak. Şehir Stadyumu´nda eksiklerimiz var. Sentetik sahamızda protokol ve tribünlerimiz yok.

Tesislerimizdeki, eksikliklerimizi Vali Bey´e ileteceğiz. Acil olarak Muş´a en az iki adet çim yüzeyli sentetik sahaya ihtiyaç var. Bu hafta BAL ligi başlıyor. Şehir Stadyumumuz dolu. Cumartesi ve Pazar günleri 4 maçımız var.

Sentetik sahamızda 4, Hasköy ilçe stadımızda da 4 maçımız daha var. Yani hafta sonu sahalarımız ful dolu vaziyette. Bunun yanında 3 bayan takımımız var, Süper ligde oynayan İşitme engelli Futbol takımımızın maçları henüz başlamadı. 1. Amatör Ligi bu hafta sonu başlıyor. Bu ligde 12 takım iki ayrı grupta mücadele edecek 4 Kategoride Mücadeleler Olacak´ Tesis yetersizliğinden dolayı maçların hafta içinde oynanacağını belirten Başkan Türkan, U-17 gençler liginin de önümüzdeki hafta başlayacağını söyledi. Türkan şöyle konuştu: Haftaya ilimizde U-17 gençler ligimiz de başlıyor.

Zafer Spor, Doğugücü Spor, Lider Muşspor, Menderes Spor, Aile Sosyal Politikalar Kulübü ve Muş Spor FC´nin mücadele edeceği U-17 gençler ligini birinci bitiren ekibimiz İlimizi Türkiye Şampiyonasında temsil edecek. Bu maçlarımızı da tesis yetersizliği nedeniyle Hafta içi salı, çarşamba ve perşembe günleri oynatacağız. Ayrıca Coca Cola Bölge Geliştirme liginde de Muş iki takımla temsil ediliyor. Muş İdman Yurdu ve Muş Murat Spor´un mücadele edeceği ligde U-14, U-15, U-17 ve U-19 olmak üzere 4 kategoride mücadeleler olacak. Bu ligde bölge illeri de yer alıyor ve gruplarında lider olan takımlar Türkiye şampiyonasına katılacak 32. Sıradayız´ Muş´ta 15 bine yakın sporcu olduğunu ve nüfus oranına göre Türkiye´de 32. sırada yer aldığını ifade eden Başkan Türkan şunları ifade etti: Muş, 15 bine yakın sporcu potansiyeline sahip bir il, Türkiye´de nüfus oranına göre 32. sıradayız. Spora ilgi, alaka ve potansiyel açısından varız. Fakat ekonomik ve tesis sıkıntısı yaşıyoruz. Sayın Valimiz sağ olsun gençlerle ilgileniyor.

Malzeme dağıtım törenimiz olacak. Muş´ta spor yok edilmesin. Bu gençler bizim çocuklarımız, adım başı kahve, lokanta, kafeterya var. Acaba hiç düşünüyor muyuz? Türkiye´nin neden en fakir iliyiz diye. Herkesin kendini sorgulaması lazım, Herkesin eteğindeki taşları dökmesi lazım, doğruların masaya yatırılması lazım. Muş Türkiye´nin Cennet köşelerinden biridir

Muş Ovası Gazetesi

Muş Spor, Kritik Maça Hazır
Muşspor, Orduspor 1967 A.Ş. İle Puan Arayışında
Muşspor’da galibiyet hasreti devam ediyor
Muşspor, Alanya Kestel Maçı Öncesi Playoff Şansını Arttırmak İstiyor