Sabuncu’dan TFF’ye Hakem Eğitimi Önerisi

TFF 3. Lig ekibi Muşspor Teknik Direktörü Serdar Sabuncu’dan Türkiye Futbol Federasyonu ile Gençlik ve Spor Bakanlığına hakem eğitimi önerisi geldi.
Muşspor Teknik Direktörü Serdar Sabuncu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla TFF ile Gençlik ve Spor Bakanlığına hakem eğitimi önerisinde bulundu. Sabuncu, hakem konusunun konuşulduğu ortamda kendisinin de bir problem parçası olmak istemediğini dile getirdi.
”En az 8-12 yıl eğitim gerekiyor”
Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sabuncu, ”Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve TFF Yönetim Kurulu’na nâçizane önerimdir! En üst liglerden, en alt liglerimize; müsabakalardan çok, hakemlerimiz konuşulmakta. Ben; çözüm öneriyorum, problemin parçası olmak istemiyorum. Hataları herkes görüyor ancak çözüm üretme konusunda eksiğiz diye düşünüyorum. Futbolu meslek edinebilmek için (antrenör ya da futbolcu olarak) en az 8-12 yıl eğitim gerekiyor.” dedi.
”Her şey çok değişecek ve gelişecektir”
Peki, ya hakemlerimiz? adı başlığı altında önerilerde bulunan Sabuncu, ”Önerim: Üniversitelerimizde, BESYO’larda 2 yıllık Hakemlik Yüksekokulları açılsın. 2 yıllık eğitimin içerisinde; Yabancı Dil, Spor Psikolojisi, Beden Dili, Sosyoloji gibi teorik dersler yanında, uygulamalı futbol antrenörlüğü dersi de verilsin. 2 yıllık eğitim döneminde hakem adaylarımız 2 sezon boyunca; BAL, SAL, 1. ya da 2. Amatör’de “Lisanslı” futbol oynasın. İnanın ki böylece her şey çok değişecek ve gelişecektir.” ifadelerini kullandı. Fırat Demir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Şampiyon Muş Kanoute Spor
Muş Spor’lu futbolcu Ömer Çetinbaş öğrencilerin yüzünü güldürdü
Taraftarlarımız 90 dakika yine susmadı
MuşSpor ligi galibiyetle kapattı