Sabuncu’dan TFF’ye Hakem Eğitimi Önerisi

TFF 3. Lig ekibi Muşspor Teknik Direktörü Serdar Sabuncu’dan Türkiye Futbol Federasyonu ile Gençlik ve Spor Bakanlığına hakem eğitimi önerisi geldi.
Muşspor Teknik Direktörü Serdar Sabuncu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla TFF ile Gençlik ve Spor Bakanlığına hakem eğitimi önerisinde bulundu. Sabuncu, hakem konusunun konuşulduğu ortamda kendisinin de bir problem parçası olmak istemediğini dile getirdi.
”En az 8-12 yıl eğitim gerekiyor”
Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sabuncu, ”Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve TFF Yönetim Kurulu’na nâçizane önerimdir! En üst liglerden, en alt liglerimize; müsabakalardan çok, hakemlerimiz konuşulmakta. Ben; çözüm öneriyorum, problemin parçası olmak istemiyorum. Hataları herkes görüyor ancak çözüm üretme konusunda eksiğiz diye düşünüyorum. Futbolu meslek edinebilmek için (antrenör ya da futbolcu olarak) en az 8-12 yıl eğitim gerekiyor.” dedi.
”Her şey çok değişecek ve gelişecektir”
Peki, ya hakemlerimiz? adı başlığı altında önerilerde bulunan Sabuncu, ”Önerim: Üniversitelerimizde, BESYO’larda 2 yıllık Hakemlik Yüksekokulları açılsın. 2 yıllık eğitimin içerisinde; Yabancı Dil, Spor Psikolojisi, Beden Dili, Sosyoloji gibi teorik dersler yanında, uygulamalı futbol antrenörlüğü dersi de verilsin. 2 yıllık eğitim döneminde hakem adaylarımız 2 sezon boyunca; BAL, SAL, 1. ya da 2. Amatör’de “Lisanslı” futbol oynasın. İnanın ki böylece her şey çok değişecek ve gelişecektir.” ifadelerini kullandı. Fırat Demir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Muşspor 2. Lig Yolunda Dev Adım Attı
Muş Spor, Kritik Maça Hazır
Muşspor, Orduspor 1967 A.Ş. İle Puan Arayışında
Muşspor’da galibiyet hasreti devam ediyor