Yaz spor okulları açıldı

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü´nün tüm branşlarda açtığı yaz spor okullarına toplam 4 bine yakın öğrencinin kayıt yaptırılması bekleniliyor. Açılışı yapılan yaz spor okulları için kayıtların son güne kadar devam edeceğini belirten İl Müdür Vekili Hamdullah Kardaş, ailelerden duyarlılık beklediklerini söyledi. Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tüm spor branşlarında yaz spor okullarının açılışını yaptı. Yaklaşık 4 bin öğrencinin kayıt yaptırması beklenen yaz spor okullarının açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Muş Şehir Stadyumunda düzenlenen törene Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Hamdullah Kardaş, şube müdürleri, antrenörler ve kursiyerler katıldı. Yoğun ilginin gösterildiği yaz spor okullarına ciddi bir başvurunun yapıldığını belirten Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hamdullah Kardaş, kayıtların son güne kadar devam ettiğini ve daha fazla kişiye ulaşmayı planladıklarını söyledi. Yaz spor okuluna katılan tüm öğrencilerin masraflarının karşılandığını ve gerekli tüm desteklerin verildiğini ifade eden Kardaş, ailelere seslenerek çocuklarını kötü ortamlardan uzaklaştırıp spor ile tanıştırmaya davet ederek,” Velilerden ricam çocuklarını bu kurslara yönlendirsinler. Buraya gelen velilerimize bu kursları komşularına ve yakınlarına söylemeleri ricasında bulunduk. Kız, erkek fark etmez, yeter ki veliler duyarlı olsun ve çocuklarını getirsinler. Çocuklarının sosyalleşmesi için bu avantajı kullansınlar. Kurslara ilgi gösteren bütün velilerimize çok teşekkür ediyorum ve çocukların iyi bir yaz tatili geçirmelerini diliyorum. Kurslarımız 29 Haziran itibariyle başlıyor ve 1 Eylül´de de sona erecek” şeklinde konuştu.

“Amacımız Her Sene Yeni Çocuklarımızı Sporla Tanıştırmaktır”

Spor il merkezlerinde yaz okullarının haziranda başlayıp eylülde son bulduğunu ve okulların açılmasıyla spor yapmaya gelen çocukların okullarına gittiğini belirten Kardaş, spor alt yapısı oluşturulan çocukların okullar açılınca da farklı branşlara gidip kulüp maçlarına katıldığını ve amaçlarının her sene yeni çocukları sporla tanıştırmak olduğunu söyledi. Kardaş, “Spor Genel Müdürlüğünün kuruluş yıl dönümü olan 29 Haziranda her sene spor il müdürlüklerinin açılışını yapıyoruz. Bu spor il merkezleri haziranda başlayıp eylülde son buluyor okulların açılmasıyla spor yapmaya gelen çocuklarımız okullarına gidiyor. Ancak burada spor alt yapısı oluşturulan çocuklarımız okullar açılınca da farklı branşlara gidip kulüp maçlarına katılıyor. Bizim amacımız her sene yeni çocuklarımızı sporla tanıştırmaktır. Çok şükür başarılıda oluyoruz. Burada 3 bin ila 4 bin çocuğa ulaşmayı temenni ediyoruz. Tabi bu çocukların hepsi burada değil ama arkadaşlarından spor il müdürlüklerinin açılışını duyduklarında branşlar için gelip kayıt yapıyorlar. Kayıtlarımız son güne kadar devam ediyor. Tabi çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan kurtarıp spor ile tanıştırmaya davet ediyoruz. Burası bir aile ortamıdır. Sporcularımız, antrenörlerimiz, çalışanlarımız hepsi burada bir aradalar. Burası tamamen sağlıklı bir yer. Zaten ‘Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur´  atasözümüze istinaden bütün çocuklarımızı aileleriyle beraber buraya davet ediyoruz” dedi.

“Spor Bizim İçin Hayat Demektir”

Sporun kendileri için hayat anlamına geldiğini ve kendilerinin hayat felsefeleri olduğuna değinen Kardaş, Türkiye Cumhuriyetinin uluslar arası arenada temsil edildiği yegâne alanlardan birinin de spor olduğunu ifade ederek, “Spor bizim için hayat demektir, bizim hayat felsefemizdir. Türkiye Cumhuriyetinin uluslar arası arenada temsil edildiği yegâne alanlardan biride spordur. Bizim de çeşitli dallarda derece yapan sporcularımız var. Ülkemizi temsil eden, bayrağımızı göndere çektiren ve istiklal marşımızı okutan çocuklarımız var. Bizim hayat felsefemiz spordur. Biz Türkiye´nin sporda dünyaya duyurulduğu branşlarda çocuklarımızı burada eğitiyoruz” diye belirtti.

“Bir Çocuğumuz Avrupa Şampiyonu Oldu”

İlimizde çeşitli dallarda birinciliklerin olduğuna değinen Kardaş, “Muş´ta kayakta, boksta ve engelli basketbolda yine bir çocuğumuz Avrupa şampiyonu oldu. Atletizmde ve krosta dünya şampiyonluklarımız var. Tabi her sene illa ki biz şampiyon olacağız diye bir kaide yok. Diğer illerimizde Türkiye´yi temsil edebilirler. Biz ilk etapta Türkiye şampiyonu olup ondan sonra ülkemizi dışarıda temsil etmenin amacındayız” ifadelerini kullandı.

“Başvuruları Almaya Devam Ediyoruz”

Tenis antrenörlerinden Erdal Turan ise, Yaz spor okullarına katılacak olan öğrencilerin bir kısmıyla temsili bir açılış yaptıklarını ve onlara tişört ile şapka dağıtımı yaptıklarını belirterek, başvuruları almaya devam ettiklerini ve kayıt yapanların sayısının bir hafta sonra artacağını umut ettiklerini dile getirdi. Bütün branşlarda spor okullarının olduğunu hatırlatan Turan, “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen kurslara şu ana kadar yapılan kayıtlar gerçekten çok sevindirici. Malumunuz 29 Haziran olması sebebiyle her yıl olduğu gibi bu yıl da Yaz spor okullarının açılışını İl Müdürümüz Hamdullah Kardaş Bey ile yapmaktayız. Yaz spor okullarına katılacak olan öğrencilerin bir kısmıyla burada temsili bir açılış yaptık. Onlara tişört ve şapka dağıtımı yaptık. Başvuruları almaya devam ediyoruz. Kayıt yapanların sayısının bir hafta sonra artacağını umut ediyoruz. Bütün branşlarda spor okulumuz var. Toplamda 15 tane kurs açmış bulunmaktayız çocuklarımız için. Tamamen ücretsiz olan kurslarımızla amaçladığımız şey şu; gençlerimiz yaz tatillerini iyi değerlendirsinler. Vakitlerini internetle geçireceklerine daha sosyal aktiviteler yapmaları ve zamanlarını dolu geçirmelerini diliyorum” şeklinde konuştu.

“Spor Yaparak Tatili Değerlendiriyorum”

Spor yaz okuluna katılan Ahmet Alataş ise, tatilini spor yaparak değerlendirdiğini ve spor yaparak sağlıklı yaşadığını belirterek, “Yaz tatilimi burada spor yaparak değerlendiriyorum. Hava çok sıcak zaten yapacak çok şeyde yok. Spor yaparak hem sağlıklı kalıyoruz hem de güzel vakit geçiriyoruz. Spor İl Müdürümüz Hamdullah Kardaş´a bize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Tüm gençleri buraya spora davet ediyorum. Çeşitli branşlar var illaki beğenecekleri bir branş vardır. Sosyal medya da takılmak ve ya vakti boşa geçirmek yerine onları spora davet ediyorum” dedi.

Muşspor 2. Lig Yolunda Dev Adım Attı
Muş Spor, Kritik Maça Hazır
Muşspor, Orduspor 1967 A.Ş. İle Puan Arayışında
Muşspor’da galibiyet hasreti devam ediyor